۱۵ روش مؤثر مشتری‌یابی به منظور جذب مشتریان بیشتر

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

آیا تماس سرد فقط مربوط به گذشته است؟ چگونه می‌توانید مشتریان جدید پیدا کنید؟ روش مؤثر مشتری‌یابی چیست؟

زمانی که یک کسب و کار رونق پیدا می‌کند، مطمئنا بزرگترین چالش پیش رو، مشتری‌یابی خواهد بود.

اگر فقط از تماس سرد استفاده کنید امری غیرحرفه‌ای و بی‌فایده است.

خوشبختانه، من در اینجا روش‌هایی برای مشتری‌یابی معرفی خواهم کرد، که کمکتان می‌کند تا از این وضعیت اجتناب کنید.

با این تفکر جدید، تماس سرد دیگر، کاربرد ندارد. در حالی‌که بازاریابان باید به تماس گرم توجه نمایند.قبل از اینکه تلفن را بردارید و تماس بگیرید، در مورد مشتری تحقیق کنید، فقط از این طریق می‌توانید مشکلات آنها را شناسایی کنید و نیز راه حل برای آن ارائه کنید.

از این روش‌های مشتری‌یابی برای شخصی‌سازی و جذب مشتریان بیشتر، استفاده کنید.

در اینجا ۱۵ روش مؤثر مشتری‌یابی به منظور جذب مشتریان بیشتر را معرفی می‌کنم.

اعتماد به نفس داشته باشید.

مشتری از روی صدای شما، اعتماد به نفستان را متوجه می‌شود. اعتماد به نفس تأثیر مستقیمی بر موفقیت تماس‌تان خواهد داشت. این را در نظر داشته باشید که فرد آن سوی تماس تلفنی، شما را نمی‌بیند، و فقط از روس صدای‌تان می‌تواند به شما اعتماد کند. اگر شما به خودتان اعتماد داشته باشید، آنها نیز به شما اعتماد خواهند کرد.

اشتباه همیشه رخ می‌دهد.

اگر در این حرفه مبتدی هستید، طبیعی است که جواب همه سوالات را ندانید و مرتکب اشتباه شوید. می‌توانید از اشتباهاتتان به عنوان ابزاری برای بهبود مهارت‌هایتان استفاده کنید.

تشخیص دهید که چه زمانی محصولتان برای مشتری مناسب نیست.

تعیین کنید که محصولتان برای کدام‌یک از مشتریان احتمالی، مناسب خواهد بود. اگر تشخیص دادید که محصولتان برای نیازهای این مشتری مناسب نیست، به درستی عقب نشینی کنید و اصراری برای فروش نداشته باشید.

مانند یک فروشنده رفتار نکنید.

اگر به جای اینکه مانند فروشنده رفتار کنید، در نقش یک مشاور ظاهر شوید، آنگاه می‌توانید به درستی نیازهای ویژه مشتری را بشناسید و بر اساس آن پیشنهاداتی به وی ارائه کنید. صمیمی و دوستانه رفتار کنید.

سوال بپرسید.

حتی اگر جواب را نمی‌دانید، از سوال کردن نهراسید. اگر در جستجوی جواب‌های درست باشید، بهتر است تا خودتان جواب اشتباه بدهید. این رفتار نه تنها باعث می‌شود که اطلاعاتتان راجع به محصول بیشتر شود، بلکه شما را فردی راستگو و قابل اعتماد نشان خواهد داد.

هنگام برخورد با اولین مانع، متوقف نشوید.

مشتریان معمولا به علت مطابق نبودن با نیازها، توانایی و قدرت مالی، مخالفت‌هایی در مقابل شما انجام می‌دهند. اما شما می‌توانید از این مخالفت‌ها به عنوان فرصتی برای شناخت نیازهایشان استفاده کنید و کمک‌های خودتان را به آنها پیشنهاد بدهید.

انرژی مثبت خود را حفظ کنید.

پرانرژی و شاداب بودن را می‌توان از صدای شما تشخیص داد و مشتریانتان زمانی که با شما صحبت می‌کنند می‌توانند انرژی مثبت شما را حس کنند.

از شبکه‌های اجتماعی به نفع خودتان استفاده کنید.

می‌توانید برای مشتری‌یابی، از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید.شبکه‌های اجتماعی نه فقط برای کسب اطلاعات در مورد مشتری مثل: کسب و کارشان، علاقه‌مندی‌ها مفید است بلکه می‌توانید به واسطه آن ارتباط موثری با مشتریان برقرار کنید. پست‌هایی به اشتراک بگذارید، توئییت‌های موردعلاقه‌تان را دنبال کنید، و خلاصه قبل از برقراری ارتباط با مشتری در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید.

تحقیق کنید.

در راستای بحث شبکه‌های اجتماعی، لازم است تا به منظور کسب اطلاعات بیشتر از کسب و کار مشتری‌تان، وب‌سایت شرکت آنها را نیز بررسی کرده باشید. شناخت مشتریان به شما این امکان را می‌دهد که محصولی را به آنها بفروشید که منجر به رفع نیازهای‌شان می‌شود.

سازمان‌یافته و مرتب باشید.

اگر قرار ملاقاتی با مشتری تدارک دیده‌اید، حتما به موقع حضور پیدا کنید. می‌توانید از یک تقویم و یا ساعت زنگ هشدار برای یادآوری قرار ملاقات، استفاده کنید. یادداشت‌ها و مدارک را به گونه‌ای مرتب کنید تا زمانی که خواستید از آن استفاده کنید، سردرگم نشوید.

پیام‌رسانی مؤثر و کارآمد داشته باشید.

اغلب، اولین تماسی که با مشتری برقرار می‌کنید،از طریق پست الکترونیک و یا پست صوتی می‌باشد. حتی در این پیام‌ها شما باید مهربان و خونگرم ظاهر شوید. تا جایی که ممکن است، پیام‌ها باید کوتاه و مختصر و دارای موضوع موثر باشد.

محصولتان را بشناسید.

محصول و خدماتی را که ارائه می‌کنید دقیقا بشناسید تا بتوانید به درستی مزایای بهره‌مندی از آن را شرح دهید. در این مورد باید مراقب باشید که با ارائه اطلاعات بیش از حد باعث سردرگمی مشتری نشوید. اگر بدانید که مشتری چه نیازهایی دارد، به آسانی می‌توانید درباره منافع و مزایایی که محصول‌تان برای مشتری دارد، مطالبی را توضیح دهید.

مانند یک انسان واقعی رفتار کنید.

با مشتری به گونه‌ای رفتار کنید که احساس کند یک انسان واقعی است نه صرفا فردی که مورد اصابت تماس سرد قرار گرفته است.شخصیت حقیقی یک انسان را در مکالمات خود نشان دهید و به گونه‌ای با مشتری تعامل برقرار کنید که احساس کند شما خود را متعهد به یاری رساندن به آنها می‌دانید.

روابط متقابل برقرار کنید.

همانگونه که در جستجوی مشتریان احتمالی هستید، وعده‌هایی که به آنها داده‌اید را پیگیری کنید.روابط دو طرفه‌ای برقرار کنید ضمن اینکه شما به دنبال مشتریان هستید باید فضایی را هم فراهم کنید که بتوانید نیازهای آنها را نیز تشخیص بدهید.

خودتان را به چالش بکشید و این روش‌های مشتری‌یابی را به کار ببرید.

اهدافتان را مشخص کنید، و سپس روش‌های دستیابی به اهدافتان را تدوین کنید. این امر شاید به جذب مشتری بیشتر منجر نشود، اما به طور کلی تیم شما را یاری خواهد کرد.

آیا روش دیگری می‌شناسید که موثر باشد؟

منبع : تدبیرگران ماندگار

روش مؤثر مشتری‌یابی

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای تدبیرگران ماندگار در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری و ... را برای شما فراهم کنیم.
چنانچه مایل هستید در خصوص موضوعی مطالب بیشتری منتشر شود از طریق فرم ارتباط با ما، موضوع مدنظر خود را اعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید
فروش

بررسی ارزش مشتریان

عواملی که در رفتار خرید مشتری تاثیر می گذارد و رفتارهای اجتماعی او را هدایت می کند شامل عقلانیت و ذهنیت او است و این …

منابع انسانی

مشتری‌مداری از کارکنان آغاز می‌شود

بقای هر سازمان ایجاب می‌کند تلاشی جدی برای پیشی گرفتن از رقیبان در افزایش سهم بازار تولیدات یا عرضه خدمات، سرلوحه برنامه‌های سازمان قرار گیرد. …

مشتری مداری رمز موفقیت شرکت سیسکو
داستان موفقیت

مشتری مداری رمز موفقیت شرکت سیسکو است

دون تردید حیات هر کسب و کاری منوط به کسب سود و درآمد است. چرا که در غیر این صورت فلسفه‌ای برای حضور یک حرکت …

مذاکره
فروش

اصول طلائی برای موفقیت در مذاکره

از آنجا که افراد بسیار کمی وقتشان را برای درک صحیح معنای مذاکره و پیروی از اصول آن صرف می‌کنند، اغلب افراد،حتی مدیران فروش خوب، …

منابع انسانی

۷ کلید ارتقاء هوش احساسی برای تبدیل محل کار به مکانی فوق العاده

اشاره:کارکنان شاداب شرکت‌های موفق را به وجود می‌آورند. دانش «هوش احساسی سازمانی»، هوش احساسی در کل سازمان و بخش‌های مختلف آن را بررسی می‌کند. در …

CRM چیست؟
مدیریت ارتباط با مشتری

CRM چیست؟ تعریف و مفاهیم مدیریت ارتباط با مشتری

این پست به چیستی CRM پرداخته وبه کسب کارهایی که از این نرم افزار بهره میبرند اشاره میکنیم.