CRM چیست؟

مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یک تکنولوژی برای مدیریت روابط و تعامل شرکت شما با مشتریان و مشتریان بالقوه است.  هدف ساده است: بهبود روابط تجاری. یک نرم افزار CRM به شرکتها کمک می کند تا ارتباطاتشان را با مشتریان و تامین کنندگان حفظ کنند ، روند کار را ساده تر و سودآوری را افزایش دهند.
وقتی افراد در مورد CRM صحبت می کنند ، معمولاً به نرم افزار CRM مراجعه می کنند ، ابزاری که به مدیریت تماس ها، مدیریت فروش ، بهره وری و موارد دیگر کمک می کند.

یک نرم افزار CRM به شما کمک می کند تا روی روابط سازمان خود با افراد مختلف(از جمله مشتریان، همکاران یا تأمین کنندگان و …) تمرکز کنید.

CRM برای چه کسانی در سازمان ها کاربرد دارد؟

یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری به همه – از فروش، خدمات مشتری، توسعه کسب و کار، استخدام، بازاریابی یا هر بخش دیگری از تجارت – راهی بهتر برای مدیریت تعامل و روابط خارجی که باعث موفقیت می شود، می دهد. یک نرم افزار سی آر ام به شما امکان می دهد تا اطلاعات تماس مشتری و مشتری را در آینده ذخیره کنید ، در یک مکان اصلی، فرصت های فروش و مشکلات مربوط به خدمات را ثبت کنید و کمپین های بازاریابی را مدیریت کنید و اطلاعات مربوط به هر تعامل مشتری را برای هر کسی که در شرکت شما ممکن است به آن نیاز داشته باشد ، تهیه کنید.

با داشتن دید نسبت به ارتباطات و دسترسی آسان به داده ها ، همکاری و افزایش بهره وری آسان تر است. همه افراد در شرکت شما می توانند ببینند که چگونه مشتریان با آنها ارتباط برقرار کرده اند ، چه چیزی را خریداری کرده اند ، آخرین بار آن را خریداری کرده اند ، چه مبلغی پرداخت کرده اند و موارد دیگر.

CRM می تواند به شرکتها در هر اندازه کمک کند تا کسب و کارشان رشد کند و این می تواند به خصوص برای یک کسب و کار کوچک سودمند باشد.

چرا CRM برای کسب و کار شما اهمیت دارد؟

شما به عنوان مدیر یک کسب و کار می دانید که برای آینده نیاز به استراتژی دارید. شما برای فروش، آینده سازمان و سودآوری اهدافی دارید. اما به روز بودن اطلاعات و قابل اعتماد بودن آنها در مورد پیشرفت شما می تواند مشکل باشد. چگونه بسیاری از جریانهای داده حاصل از فروش ، خدمات به مشتری ، بازاریابی و نظارت بر رسانه های اجتماعی را به اطلاعات مفیدی در مورد تجارت تفسیر می کنید؟
یک نرم افزار CRM می تواند نمای کاملی از مشتریان را ارائه دهد. شما می توانید همه چیز را در یک مکان مشاهده کنید. یک داشبورد ساده و قابل تنظیم که می تواند تاریخچه قبلی مشتری، وضعیت سفارشات آنها ، هرگونه مسائل مربوط به خدمات مشتری و سایر موارد را به شما بگوید.

بازاریابان می توانند از یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری برای درک بهتر مسیر فروش یا پیش بینی آینده استفاده کنند و پیش بینی را ساده تر و دقیق تر انجام دهند. دید شما از هر فرصت و یا سرنخی کاملاً واضح خواهد بود ، بنابراین مسیری روشن از مرحله آغاز ارتباط با مشتری و یا درخواست وی تا فروش را دارید.

اگرچه نرم افزارهای CRM به طور سنتی به عنوان ابزار فروش و بازاریابی مورد استفاده قرار گرفته اند ، اما تیم های خدمات مشتری هم می توانند از مزایای بزرگ آن بهره مند شوند.

مدیریت یک کسب و کار بدون CRM قطعا برای شما هزینه دارد.

مدیریت بیشتر به معنای زمان کمتری برای هر چیز دیگری است. یک تیم فروش فعال می تواند سیلابی از داده ایجاد کند. پرسنل شما در جاده ها با مشتریان صحبت می کنند، با مشتریان احتمالی صحبت می کنند و اطلاعات با ارزشی می یابند – اما غالباً این اطلاعات در یادداشت های دست نوشته ، لپ تاپ ها یا در داخل سر فروشندگان شما ذخیره می شوند.

جزئیات می توانند از بین بروند ، جلسات به موقع دنبال نمی شوند و اولویت بندی مشتریان می تواند بر اساس حدس و گمان باشد نه مبتنی بر واقعیت و به صورت خیلی دقیق. و اگر یک فروشنده کلیدی شرکتتان، مجموعه شما را ترک کند، این موضوع پیچیده می شود.

حتی اگر همه این داده ها را با موفقیت جمع آوری کنید ، با چالش درک آنها روبرو هستید. استخراج هوشمند گزارشات مدنظر شما می تواند دشوار باشد. تهیه گزارش ها دشوار است و می تواند زمان فروش با ارزش را هدر دهد. مدیران می توانند توجه خود را نسبت به تیمهای مختلف از دست بدهند ، به این معنی که آنها نمی توانند پشتیبانی مناسب را در زمان مناسب ارائه دهند – در حالی که عدم نظارت نیز می تواند منجر به عدم پاسخگویی تیم شود.

نرم افزار CRM چه کاری انجام می دهد؟

یک راه حل مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به شما کمک می کند تا مشتری های جدیدی پیدا کنید ، در کسب و کار خود پیروز شوید و با سازماندهی اطلاعات مشتری و آینده نگری به شیوه ای که به شما کمک کند روابط محکم تری با آنها برقرار کنید و کسب و کار خود را سریعتر رشد دهید ، آنها را خوشحال کنید.

سیستم های CRM با جمع آوری وب سایت مشتری ، ایمیل ، تلفن ، داده های رسانه های اجتماعی و موارد دیگر از طریق چندین منبع و کانال شروع می شوند. همچنین ممکن است به طور خودکار اطلاعات دیگری مانند اخبار اخیر درباره فعالیت شرکت را به خود جلب کند و می تواند جزئیات شخصی مانند ترجیحات شخصی مشتری در ارتباطات را ذخیره کند.

ابزار CRM این اطلاعات را سازماندهی می کند تا بتواند سابقه کاملی از افراد و شرکت ها در اختیار شما قرار دهد ، بنابراین می توانید با گذشت زمان ارتباط خود را بهتر درک کنید.
یک پلتفرم CRM همچنین می تواند به سایر برنامه های تجاری که به شما در توسعه روابط مشتری کمک می کنند متصل شود.

راه حل های CRM امروز بازتر شده و می توانند با ابزارهای تجاری مورد علاقه شما مانند امضای اسناد ، حسابداری و صدور صورتحساب و نظرسنجی ها ادغام شوند ، به طوری که اطلاعات هر دو روش جریان می یابد تا دید واقعی ۳۶۰ درجه ای از مشتری خود به شما ارائه دهد.

نسل جدید CRM یک قدم جلوتر می رود: وظایف اداری به صورت هوشمند اتومات می شوند (مانند ورود داده ها یا مسیریابی پرونده)، بنابراین می توانید برای فعالیت های با ارزش تر وقت بگذارید

چگونه یک سیستم CRM می تواند به تجارت شما کمک کند؟

۱.  پیشرفت در خط پایین خود را.

نشان داده شده است که معرفی یک پلتفرم CRM نتایج واقعی را شامل می شود – از جمله پیشرفت های مستقیم در خط پایین. برنامه های CRM دارای سابقه اثبات شده ای در مورد افزایش هستند:

۲. شناسایی و طبقه بندی سرنخ ها

یک سیستم CRM به شما کمک می کند تا به راحتی و به سرعت سرنخ های جدید را شناسایی و اضافه کنید و آنها را به صورت دقیق طبقه بندی کنید. با تمرکز بر روی سرنخ های صحیح ، فروش می تواند فرصتهایی را که به انجام معامله ختم می شوند را در اولویت قرار دهد و بازاریابی می تواند مسیرهایی را که نیاز به پرورش بیشتری دارند شناسایی کند و آنها را برای رسیدن به پیشروهای با کیفیت برتر کند.
پرسنل فروش و بازاریابی با داشتن اطلاعات کامل ، دقیق و متمرکز در مورد مشتری و چشم انداز آینده ، می تواند توجه و انرژی خود را بر روی مشتریان صحیح متمرکز نمایند.

۳. مراجعه به مشتریان موجود را افزایش دهید.

با درک بهتر مشتریان ، فرصت های فروش بیشتر و فروش کالاها یا خدمات مکمل شفاف تر می شود – این شانس را به شما می دهد تا از مشتریان موجود کسب و کار جدیدی بدست آورید و فروش بیشتری داشته باشید.با دید بهتر ، می توانید مشتریان خود را با خدمات بهتر راضی نگه دارید. مشتریان خوشحال به احتمال زیاد به مشتریان دائمی تبدیل می شوند ، و مشتریان دائمی طبق برخی مطالعات ۳۳٪ بیشتر از شما خرید می کنند

۴. پشتیبانی بهتری از مشتری ارائه دهید.

مشتریان امروزی انتظار دارند در هر ساعت از شبانه روز پشتیبانی سریع و شخصی داشته باشند. یک نرم افزار CRM می تواند به شما در ارائه خدمات باکیفیتی که مشتریان به دنبال آن هستند کمک کند. نمایندگان شما می توانند به سرعت ببینند مشتریان چه کالاهایی سفارش داده اند ، و می توانند سابقه ای از هر تعامل را بدست آورند تا بتوانند سریعاً پاسخ های لازم را به مشتریان بدهند.

۵. بهبود محصولات و خدمات.

یک نرم افزار CRM خوب اطلاعات زیادی را از منابع بسیار مختلفی در سراسر کسب و کار شما و پس از آن جمع می کند. این به بینش های بی سابقه ای در مورد احساس مشتریان و آنچه در مورد سازمان شما می گویند خواهد داد- بنابراین شما می توانید آنچه را که ارائه می دهید بهبود بخشید ، مشکلات زود هنگام را شناسایی کرده و شکاف ها را شناسایی کنید.

منبع: تدبیرگران ماندگار

درخواست دمو نرم افزار CRM

درخواست دمو

ببینید نرم افزار CRM چگونه به کسب و کار شما کمک می کند


درخواست دمو (رایگان)

بخش اول

چرا CRM؟

بخش دوم

آیا کسب و کار من به CRM نیاز دارد؟

بخش سوم

۱۰ روشی که نرم افزار CRM می‌تواند به افزایش درآمد منجر شود

بخش چهارم

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) چگونه باعث صرفه جویی در زمان می شود؟

5 Thoughts on “CRM چیست؟ نرم افزار CRM چگونه به کسب و کارها کمک می کند؟”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *