تکنیک های پر استفاده فروش

ارائه نمونه محصول

ارائه نمونه ی یک محصول از جمله روش های مهم بازاریابی و فروش است که طی آن نسخه آزمایشی یک محصول بدون دریافت هزینه و یا به ازای دریافت مبلغی اندک جهت دادن اشتیاق به مشتری و بوجود آوردن انگیره در او برای خرید محصول داده می شود. این روش جزء اثربخش ترین و بهترین و البته پرهزینه ترین روش ها برای گسترش دادن فروش و جذب مشتریان است.

البته باید هنگام بکارگیری این روش به ۲ نکته اساسی توجه کرد:

الف- محصولی که می خواهید ارائه دهید حتما باید یکسری ویژگی های منحصر به فرد داشته باشد تا وقتی مشتری آن را امتحان می کند باعث شود به محصول جذب شود و ترغیب شود که محصول را بخرد.

ب- در بعضی از محصولات این مسئله وجود دارد که ویژگی های منحصر به فرد آن محصول در مدت زمان بیشتری توسط مشتری کشف شود و مشتری نیازمند آن است که از زمان بیشتری را داشته باشد تا از محصول استفاده کند در نتیجه این فرآیتد منجر به خرید محصول توسط مشتری می شود.

دادن جوایز تشویقی

دادن جوایز تشویقی نقش مهم و بسزایی در جذب مشتری دارد . شما می توانید برای انجام این کار ، کالا و خدماتی را که به صورت رایگان و یا با قیمت اندک برای دادن انگیزه به مشتری برای خرید محصول ارائه دهید.

دادن این جوایز می تواند نقش مهمی در خرید اوایه محصول توسط مشتریان ایفا کند و این امکان را برای مشتری فراهم کند که خرید های بعدی خود را نیز از شرکت شما انجام دهد. این که مشتری بداند که به اهمیت داده می شود بسیار مهم است زیرا ارزش دادن به مشتری باعث می شود حس وفاداری در او بوجود بیاید. این هدایا می تواند یک فنجان تبلیغاتی و یا یک خودکار باشد.

حتما بخوانید:
اندازه گیری رضایت مشتری از طریق روش VOC

در دادن هدایای تشویقی باید یک برنامه ریزی دقیق و جامعی انجام بگیرد که موارد زیر را می توان از جمله مواردی یاد کرد که در هنگام دادن جوایز تشویقی باید در نظر گرفت:

انجام قرعه کشی و بخت آزمایی

انجام قرعه کشی ها در زمان های مختلف سال مانند سالگرد تاسیس شرکت و عیدها و دیگر ایام مهمی که در کشور وجود دارد می تواند باعث ترغیب شدن و آشنا شدن خریداران با شرکت و محصولات شما شود . در این روش لزومی ندارد که مشتریان حتما برای شرکت در قرعه کشی ، محصولات شما را خریداری کرده باشند و یا قصد خرید آن را داشته باشند. برای شرکت در این بخت آزمایی تنها نیاز است که تمام کسانی که قصد شرکت در قرعه کشی را دارند در سایت شرکت شما ثبت نام کرده باشند و نام و مشخصات خود را برای گرفتن جوایز احتمالی ثبت کنند.

البته می توان برای مشتریان قدیمی ۲ راه را پیشنهاد داد:

  • می توان به هر یک از مشتریان قدیمی خود در هر یک از این مناسب ها جوایز کوچکی ارسال کرد تا هم مشتری بداند که به او اهمیت داده اید و هم اینکه اگر شما را فراموش کرده است دوباره شما را به یاد بیاورد.
  • در فرآیند قرعه کشی شانس بیشتری را برای مشتریان قدیمی نسبت به کسانی که محصولات شما را تا به حال خریداری نکرده اند قائل شد.

تخفیف در قیمت تمام شده محصول

این نوع تخفیف معمولا پس از تعیین مبلغ کل از قیمت کل کسر می شود. این نوع تخفیف باعث رضایت بیشتر مشتری می شود و بار روانی حاصل از خرید محصول را برای مشتری کاهش می دهد.

حتما بخوانید:
پاسخ گویی به سوالات سخت مشتریان

جدا از تمامی تکنیک های ذکر شده می توان از روش هایی مانند حضور در نمایشگاه ها بهره جست و از طریق آن بتوان محصولات و خدمات خود را در میان رقبا به مشتریان عرضه کرد. اما نکته مهم در این نوع تبلیغات این است که چطور می توان با وجود تمامی رقبا در نمایشگاه ، مشتریان را به سوی خودمان جذب کنیم.

برای انجام این کار باید به وجه تمایز بین محصولات و خدمات خود با دیگر شرکت ها بیندیشیم. این که کدام ویژگی مارا از دیگران متمایز می کند و می تواند با وجود تمامی رقبا ، باعث شود که مشتریان به سمت ما جذب شود.

مرحله آخر نهایی سازی فروش است. این قسمت یکی از مهمترین مراحل پروسه فروش است که نتیجه تمامی تکنیک های ما در جذب مشتری در این قسمت قابل دست یابی است. در این مرحله نباید بگذاریم که مشتری به ما بگوید ” حالا میروم و فکر میکنم” . عملکرد و رفتار شما در این قسمت بسیار مهم است.

ساده ترین راه برای نهایی سازی فروش ، دعوت از مشتری برای خرید است . اگر از محصول ما خوشتان آمده چرا امتحانش نمی کنید؟ ، بیشتری مشتریان برای خرید روی لبه ی تصمیم گیری برای خرید هستند. اگر مشتری چند گزینه برای خرید دارد آنگاه از او باید پرسید کدام به شما می آید و اگر تنها یک گزینه دارد آنگاه باید گزینه های جدید برای او ایجاد کرد. گران است ؟؟ خوب مسئله ای نیست قسطی پرداخت کنید. چقد نقد دارید و در چند قسط می توانید پرداخت کنید ؟؟ ، با استفاده از این روش ها می توانید مشتری را به سمت خود جذب کنید.

حتما بخوانید:
15 روش مؤثر مشتری‌یابی به منظور جذب مشتریان بیشتر

منبع: تدبیرگران ماندگار ، تولید کننده نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM)

دسته بندی: 

مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

ما مشتاقانه منتظریم تا به شما نشان دهیم چگونه CRM ماندگار به توانمندسازی فروش برای به حداکثر رساندن درآمد کمک می کند.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای تدبیرگران ماندگار در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری و ... را برای شما فراهم کنیم.
چنانچه مایل هستید در خصوص موضوعی مطالب بیشتری منتشر شود از طریق فرم ارتباط با ما، موضوع مدنظر خود را اعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی

بلاگ

رابطه تعهد سازمانی و رضایت شغلی

در مطالعه و اندربرگ ۱۹۹۲ چهار فرض در مورد رابطه بین تعهد سازمانی و رضایت شغلی وجود دارد. ۱- رضایت شغلی موجب تعهد سازمانی می …

روش های جذب مشتری
بازاریابی

۵۰ روش جذب مشتری

الف:جذب مشتری     ۱- با رفتاری قدرشناسانه و حاکی از سپاسگزاری آغاز کنید     ۲- تلاش کنید افراد نالایق را برای کارتان آموزش ندهید     …

سبکهای ارتباطی مدیران
بلاگ

سبکهای ارتباطی مدیریت

۱- مقدمه وقتی از سبک و شیوه ارتباطی حرف می زنیم باید این بحث را از اقدام و عمل ارتباطی خاص و ویژه مجزا بدانیم، …

crm
بلاگ

دلایل اهمیت نرم افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری

هیچ احساسی برای یک مشتری بهتر از این نیست که نیازهایش درک شود . راه حل های نرم افزار های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) …

بلاگ

چگونه یک استراتژی کارا ایجاد کنیم؟

تقریبا هر کسب‌وکاری در دنیای امروز با چالش‏های مهم استراتژیک روبه‌رو است؛ چرا که به‌ندرت مسیر ایجاد ارزش واضح و روشن است. در یک پژوهش …

customer-satisfaction
بازاریابی و فروش

برای توسعه محصول به جلب رضایت مشتری بیندیشید!

مترجم: فریبا ولیزاده منبع: visioncritical مشتریان امروزه انتظار عرضه مداوم محصولات جدید و باکیفیت‌تری را از شرکت‌ها دارند. نتایج مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۵ نشان می‎دهد …