تکنیک های پر استفاده فروش

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

ارائه نمونه محصول

ارائه نمونه ی یک محصول از جمله روش های مهم بازاریابی و فروش است که طی آن نسخه آزمایشی یک محصول بدون دریافت هزینه و یا به ازای دریافت مبلغی اندک جهت دادن اشتیاق به مشتری و بوجود آوردن انگیره در او برای خرید محصول داده می شود. این روش جزء اثربخش ترین و بهترین و البته پرهزینه ترین روش ها برای گسترش دادن فروش و جذب مشتریان است.

البته باید هنگام بکارگیری این روش به ۲ نکته اساسی توجه کرد:

الف- محصولی که می خواهید ارائه دهید حتما باید یکسری ویژگی های منحصر به فرد داشته باشد تا وقتی مشتری آن را امتحان می کند باعث شود به محصول جذب شود و ترغیب شود که محصول را بخرد.

ب- در بعضی از محصولات این مسئله وجود دارد که ویژگی های منحصر به فرد آن محصول در مدت زمان بیشتری توسط مشتری کشف شود و مشتری نیازمند آن است که از زمان بیشتری را داشته باشد تا از محصول استفاده کند در نتیجه این فرآیتد منجر به خرید محصول توسط مشتری می شود.

دادن جوایز تشویقی

دادن جوایز تشویقی نقش مهم و بسزایی در جذب مشتری دارد . شما می توانید برای انجام این کار ، کالا و خدماتی را که به صورت رایگان و یا با قیمت اندک برای دادن انگیزه به مشتری برای خرید محصول ارائه دهید.

دادن این جوایز می تواند نقش مهمی در خرید اوایه محصول توسط مشتریان ایفا کند و این امکان را برای مشتری فراهم کند که خرید های بعدی خود را نیز از شرکت شما انجام دهد. این که مشتری بداند که به اهمیت داده می شود بسیار مهم است زیرا ارزش دادن به مشتری باعث می شود حس وفاداری در او بوجود بیاید. این هدایا می تواند یک فنجان تبلیغاتی و یا یک خودکار باشد.

در دادن هدایای تشویقی باید یک برنامه ریزی دقیق و جامعی انجام بگیرد که موارد زیر را می توان از جمله مواردی یاد کرد که در هنگام دادن جوایز تشویقی باید در نظر گرفت:

انجام قرعه کشی و بخت آزمایی

انجام قرعه کشی ها در زمان های مختلف سال مانند سالگرد تاسیس شرکت و عیدها و دیگر ایام مهمی که در کشور وجود دارد می تواند باعث ترغیب شدن و آشنا شدن خریداران با شرکت و محصولات شما شود . در این روش لزومی ندارد که مشتریان حتما برای شرکت در قرعه کشی ، محصولات شما را خریداری کرده باشند و یا قصد خرید آن را داشته باشند. برای شرکت در این بخت آزمایی تنها نیاز است که تمام کسانی که قصد شرکت در قرعه کشی را دارند در سایت شرکت شما ثبت نام کرده باشند و نام و مشخصات خود را برای گرفتن جوایز احتمالی ثبت کنند.

البته می توان برای مشتریان قدیمی ۲ راه را پیشنهاد داد:

  • می توان به هر یک از مشتریان قدیمی خود در هر یک از این مناسب ها جوایز کوچکی ارسال کرد تا هم مشتری بداند که به او اهمیت داده اید و هم اینکه اگر شما را فراموش کرده است دوباره شما را به یاد بیاورد.
  • در فرآیند قرعه کشی شانس بیشتری را برای مشتریان قدیمی نسبت به کسانی که محصولات شما را تا به حال خریداری نکرده اند قائل شد.

تخفیف در قیمت تمام شده محصول

این نوع تخفیف معمولا پس از تعیین مبلغ کل از قیمت کل کسر می شود. این نوع تخفیف باعث رضایت بیشتر مشتری می شود و بار روانی حاصل از خرید محصول را برای مشتری کاهش می دهد.

جدا از تمامی تکنیک های ذکر شده می توان از روش هایی مانند حضور در نمایشگاه ها بهره جست و از طریق آن بتوان محصولات و خدمات خود را در میان رقبا به مشتریان عرضه کرد. اما نکته مهم در این نوع تبلیغات این است که چطور می توان با وجود تمامی رقبا در نمایشگاه ، مشتریان را به سوی خودمان جذب کنیم.

برای انجام این کار باید به وجه تمایز بین محصولات و خدمات خود با دیگر شرکت ها بیندیشیم. این که کدام ویژگی مارا از دیگران متمایز می کند و می تواند با وجود تمامی رقبا ، باعث شود که مشتریان به سمت ما جذب شود.

مرحله آخر نهایی سازی فروش است. این قسمت یکی از مهمترین مراحل پروسه فروش است که نتیجه تمامی تکنیک های ما در جذب مشتری در این قسمت قابل دست یابی است. در این مرحله نباید بگذاریم که مشتری به ما بگوید ” حالا میروم و فکر میکنم” . عملکرد و رفتار شما در این قسمت بسیار مهم است.

ساده ترین راه برای نهایی سازی فروش ، دعوت از مشتری برای خرید است . اگر از محصول ما خوشتان آمده چرا امتحانش نمی کنید؟ ، بیشتری مشتریان برای خرید روی لبه ی تصمیم گیری برای خرید هستند. اگر مشتری چند گزینه برای خرید دارد آنگاه از او باید پرسید کدام به شما می آید و اگر تنها یک گزینه دارد آنگاه باید گزینه های جدید برای او ایجاد کرد. گران است ؟؟ خوب مسئله ای نیست قسطی پرداخت کنید. چقد نقد دارید و در چند قسط می توانید پرداخت کنید ؟؟ ، با استفاده از این روش ها می توانید مشتری را به سمت خود جذب کنید.

منبع: تدبیرگران ماندگار ، تولید کننده نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (نرم افزار CRM)

دسته بندی: 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای تدبیرگران ماندگار در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری و ... را برای شما فراهم کنیم.
چنانچه مایل هستید در خصوص موضوعی مطالب بیشتری منتشر شود از طریق فرم ارتباط با ما، موضوع مدنظر خود را اعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید
مشتری مداری

مشتری‌مداری و راهکارهای کسب رضایت مشتریان

در کتابی از یک جامعه‌شناس خواندم که همه روابط انسان‌ها به گونه‌ای معامله می‌باشد و شما نمی‌توانید رابطه‌ای را بیابید که از قاعده معامله‌بودن مستثنا …

منابع انسانی

نکاتی در مورد ارزیابی عملکرد کارکنان

ارزیابی عملکرد کارکنان یکی از روشهایی است که در جهت رشد سازمان و همچنین رشد کارکنان صورت می گیرد. اما متاسفانه طبق دیدگاه سنتی ارزیابی …

مشتری مداری

دانش مشتری مداری

همه فروشندگان و صاحبان مشاغل عاشق مشتری هستند، اما همین که مشتری جمع کردند، دوست ندارند برایشان زحمت بکشند و حفظشان کنند! در این میان …

فروش

جستجو و یافتن مشتری مهمترین کلید در فروش موفق

رقابت برای فروش بهتر۱) واقعیتهای جدید درباره فروش۲) جستجو و یافتن مشتری – کلید فروش موفق۳) ارتباطات در فروش۴) مثلث طلائی فروش۵) قطعی ساختن و …

فروش

مراحل قیمت گذاری و عوامل موثر بر آن

قیمت از نظرلغوی یعنی سنجش، ارزیابی، اندازه و معیار. قیمت در بازار عبارت است از ارزش مبادله‌ای کالا و خدمت که به صورت واحد پول …

منابع انسانی

۷ کلید ارتقاء هوش احساسی برای تبدیل محل کار به مکانی فوق العاده

اشاره:کارکنان شاداب شرکت‌های موفق را به وجود می‌آورند. دانش «هوش احساسی سازمانی»، هوش احساسی در کل سازمان و بخش‌های مختلف آن را بررسی می‌کند. در …