نرم‌افزار CRM ابری یا CRM آنلاین چیست؟ مزایا و تفاوت با CRM تحت وب

راهنمای مطالعه

در دنیای کسب و کارهای امروزی، نقش مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) بسیار مهم و حیاتی است. با گسترش فراگیر تکنولوژی ابری (Cloud)، نرم‌افزارهای CRM نیز به شکل نرم‌افزارهای CRM ابری (Cloud CRM) به تدریج در دسترس کسب و کارها قرار گرفته‌اند. در این مقاله، به معرفی نرم‌افزار CRM ابری، مزایا و ویژگی‌های آن، و نحوه انتخاب بهترین نرم‌افزار CRM ابری برای کسب‌وکارها پرداخته خواهد شد.

معرفی نرم‌افزار CRM ابری

نرم‌افزار CRM ابری به معنای نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتریان است که بر روی سرورهای ارائه‌دهنده CRM نصب و اجرا می‌شود و کاربران به وسیله اینترنت به آن دسترسی دارند. این نوع نرم‌افزار به عنوان نرم‌افزار به عنوان سرویس (SaaS) نیز شناخته می‌شود. این با نرم‌افزارهای CRM نصب شده در محل (On-Premises) تفاوت دارد که هزینه بالاتری برای تجهیزات اولیه و نیازهای پرسنلی دارند.

CRM آنلاین چیست؟

اصطلاح “CRM آنلاین” به CRM ابری اشاره دارد. در واقعیت، CRM آنلاین و CRM ابری دو عبارت تقریباً معادل هم هستند و به همان معنی استفاده می‌شوند.

مزایای نرم‌افزارهای CRM ابری

نرم‌افزارهای CRM ابری با داشتن مزایای بسیاری برای کسب‌وکارها همراه هستند. این مزایا عبارتند از:

کاهش هزینه‌های آغازین
نرم‌افزار سی ار ام ابری بر روی سرورهای شرکت ارائه‌دهنده میزبانی می‌شود و به این ترتیب نیازی به نصب نرم‌افزار درون‌محلی و هزینه‌های مرتبط با آن وجود ندارد. این به کسب‌وکارها، به خصوص کسب‌وکارهای کوچک و استارتاپ‌ها، امکان استفاده از یک نرم‌افزار CRM حرفه‌ای را با هزینه مناسب‌تری می‌دهد.

قابلیت مقیاس‌پذیری
نرم‌افزارهای CRM کلود به کسب‌وکارها امکان مقیاس‌پذیری را می‌دهند. با قیمت‌گذاری و دسترسی آسان، این به معنای کاهش هزینه‌های آغازین بوده و به کسب‌وکارها کمک می‌کند تا رشد کنند.

دسترسی بیشتر
نرم‌افزارهای CRM آنلاین (ابری) امکان موبایلی بیشتری را نسبت به نسخه‌های درون‌محلی ارائه می‌دهند. کاربران دیگر به میزان قابل توجهی به محیط کاری محدود نمی‌شوند و می‌توانند از طریق اینترنت از هر دستگاهی به نرم‌افزار CRM دسترسی داشته باشند.

طرح‌های انعطاف‌پذیر و سفارشی
نرم‌افزارهای CRM ابری امکان انتخاب طرح‌های قیمت‌گذاری انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کنند. به این ترتیب، شما تنها باید برای خدماتی پرداخت کنید که واقعاً نیاز دارید و از امکاناتی که نیاز ندارید پول صرف نمی‌کنید. همچنین، معمولاً امکان تغییر و لغو اشتراک‌ها به صورت فوری وجود دارد.

ادغام آسان
نرم‌افزارهای CRM ابری امکان ادغام آسان با سایر نرم‌افزارها و ابزارهای کسب‌وکاری محبوب مانند Gmail، Outlook و WordPress را فراهم می‌کنند، به این ترتیب نیازی به تغییر مکرر محیط کاری ندارید.

به روز رسانی خودکار

 

چالش‌های نرم‌افزارهای سی ار ام ابری

هرچند نرم‌افزارهای مدیریت ارتباط با مشتریان ابری دارای مزایا و امکانات زیادی هستند، اما با چالش‌هایی نیز همراه هستند. برخی از چالش‌های مرتبط با نرم‌افزارهای سی آر ام کلود عبارتند از:

ریسک نفوذ امنیتی
یکی از چالش‌های اصلی استفاده از نرم‌افزارهای سی ار ام ابری امنیت آنها است. کسب‌وکارها نیاز دارند که به شرکت‌های ارائه‌دهنده اطمینان حاکم کنند که اطلاعات حساس آنها به امان می‌ماند و توسط دیگران قابل دسترسی نیست. در صورت ناامن بودن این پلتفرم‌ها، ممکن است شکست امنیتی باعث خسارت به روابط کسب‌وکاری شما شود.

عدم کنترل بر تعمیرات سیستم
هنگامی که مرتبطیت تعمیر و نگهداری نرم‌افزار CRM از دست کسب‌وکار شما خارج می‌شود، شما به مشکلاتی در صورت بروز مشکل در سیستم این نرم‌افزار پی خواهید برد. اگر از یک ارائه‌دهنده CRM استفاده می‌کنید که معیارهای بالایی از نگهداری سیستم را رعایت نکند، شما ممکن است عواقبی جدی را تحمل کنید.

عدم کنترل بر داده‌های شما
با عدم وجود یک نسخه پشتیبانی فیزیکی از داده‌های شما در محل، اگر ارائه‌دهنده به هر دلیلی داده‌های شما را از دست بدهد، داده‌های شما برای همیشه از دست می‌روند. کسب‌وکارها نیاز به اطمینان از این دارند که اطلاعات آنها به امان نگهداری شده و در مواقع اضطراری قابل دسترس باشند.

آزمایش نسخه رایگان

بسیاری از ارائه‌دهندگان نرم‌افزار سی ار ام ابری نسخه رایگان یا دوره آزمایشی ارائه می‌دهند. از این فرصت استفاده کنید و نرم‌افزارها را تست کنید تا متوجه شوید که کدام یک بهترین پاسخ به نیازهای سازمان شما دارند.

 خلاصه‌
نرم‌افزار CRM ابری یک ابزار کارآمد و حیاتی برای بهبود مدیریت ارتباط با مشتریان در کسب‌وکارها است. با امکانات امنیتی بالا و ویژگی‌های متنوع، این نرم‌افزارها به کسب‌وکارها کمک می‌کنند تا ارتباطات خود را با مشتریان بهبود داده و عملکرد خود را بهبود بخشند. انتخاب بهترین نرم‌افزار CRM آنلاین(ابری) برای کسب‌وکار شما نیازمند تحقیق دقیق و انتخاب ویژگی‌ها و امکانات مناسب است. با رعایت موارد فوق، می‌توانید نرم‌افزار CRM ابری مناسبی برای کسب‌وکار خود انتخاب کنید و مزایا و امکانات آن را بهره‌برداری کنید.

 

 

 

 

 

مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

ما مشتاقانه منتظریم تا به شما نشان دهیم چگونه CRM ماندگار به توانمندسازی فروش برای به حداکثر رساندن درآمد کمک می کند.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای تدبیرگران ماندگار در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری و ... را برای شما فراهم کنیم.
چنانچه مایل هستید در خصوص موضوعی مطالب بیشتری منتشر شود از طریق فرم ارتباط با ما، موضوع مدنظر خود را اعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید