۱۲ عادت شخصی بازاریاب های موفق

راهنمای مطالعه

تیم دیجیتال وب سایت entrepreneur.com به سراغ بازاریابان موفق رفته و از آنها خواسته به این سوال پاسخ بدهند: یک عادت که شما شخصا تمرین می کنید تا به یک بازاریاب بهتر تبدیل شوید، چیست؟

۱) جیسون فالس از شرکت Café Press:
من علاقه واقعی به افراد و نیز به آنچه باعث می شود آنها به خرید و حمایت از یک نام تجاری بپردازند، دارم. به نظر من، بازاریابی صرفاً فروش نیست. بلکه بیشتر جمع آوری مخاطبانی از دوستان پرشور که به انجام تجارت با و برای شما می پردازند، اتلاق می شود. هرچند این مفهومی آرمانی است، اما غیر ممکن نیست.


۲) جان جانتش از شرکت Duct Tape Marketing:
من “کنجکاوی” را قدرت برتر خود در نظر می گیرم. من باید بدانم چیزها چرا و چگونه کار می کنند. این یک ویژگی ای است که همواره همسرم را آشفته و ناراحت می کند، اما من را به تجربه کردن، تلاش برای چیزهای جدید، خواندن عمیق مطالب غیر مرتبط با بازاریابی و فکر کردن به فراسوی واضحات، نیز می راند. معتقدم همه این چیزها مرا یک بازاریاب بهتر می کند یا اینکه دست کم به من اجازه می دهد که ارزش بیشتری برای جامعه خودم فراهم آورم.


۳) جیم جوزف از شرکت Cohn & Wolfe:
من یک ناظر ثابت هستم. من نه تنها برای پر و پیمان کردن وبلاگم بلکه برای فعال کردن خلاقیتم، به طور مستمر به دیدن فعالیت برندها در بازار می پردازم. در واقع، بازاریابی یک ورزش پرتماشاچی است!


۴) اریک سیو از شرکت EricOSiu.com:
من مُصِر هستم! در زندگی پافشاری در هر چیزی بسیار مفید است. شما بسیار شکست خواهید خورد و در اولین تلاش تان مقدار زیادی از مسائل را درک نمی کنید. اما هیچ یک از این مسائل مهم نیستند چون شما می دانید که اگر پافشاری کنید، به آنجایی که از ابتدا می خواستید می رسید.


۵) دی جی والدو، بنیان گذار و رئیس شرکت Waldow Social:
من به خودم یادآوری می کنم: هیچ کس در بازاریابی نمی میرد. بازاریابان پزشک نیستند. ما در شغلی نیستیم که زندگی مردم در دست ما باشد. ما در حال کمک به تجارت برای حل مشکلات، کاهش هزینه ها و یا پول درآوردن بیشتر، هستیم. توصیه من: لذت ببرید. تبسم کنید و لبخند بزنید. برقصید. خودتان را خیلی جدی نگیرید. انسان باشید. انرژی مثبت مسری است، آنرا گسترش بدهید!


۶) کارن للاند از شرکت Sterling Marketing Group:
من اطمینان کامل دارم که هر مشتری بالقوه لزوما مناسب نیست. این باعث می شود زمان زیادی صرف تلاش برای متقاعد کردن کسی برای کار کردن با خودم نکنم. در عوض، در جستجوی تناسبی طبیعی و ارتباطی آشکار هستم. این باعث می شود شاد ترین و موفق ترین روابط مشتری را در دراز مدت ایجاد کنم.


۷) پیتر شانکمن از شرکت shankmanhonig.com:
من به طور جدی، میل عمیقی به خنداندن مردم دارم. این همان تمایلی است که باعث شد به عنوان ” دلقک کلاس” در مدرسه برچسب بخورم و دچار دردسر زیادی شوم. اما به عنوان یک بزرگسال، آن میل کمکم می کند. من می توانم نیاز یک فرد را، و راه به دست آوردن آنرا، حدس بزنم. از قمار کردن نمیترسم، چنانچه برای مثال، ساعت ۴ صبح بیدار می شوم و برای آنلاین بودن یک کیک را به جلسه ای میبرم، و یا یک مشتری را به چتربازی میبرم. یک بار که اعتماد مشتری بدست بیابد و آنها را بخندانید، تجارت با آنها آسان می شود.


۸) آدام کلینبرگ از شرکت Traction:
من هرگز یادگیری را متوقف نمی کنم. من کارهای زیادی انجام داده ام: یک سازمان را به مدت ۱۲ سال می‌گرداندم. با برخی از بزرگترین برندهای جهان کار کردم. شرکت من رتبه دوم سال را در سواحل غرب برای Ad Age Small Agency به دست آورد. شاید شما فکر می کنید که من آدمی هستم که می داند که چه کاری دارد انجام می دهد. اما من اینچنین آدمی نیستم. من هر روز در دفترم از خود میپرسم، “چگونه می توانم این را بهتر انجام دهم؟” من از هر فرصتی که بتوانم برای یادگیری پاسخ این سوال استفاده می کنم. خودم را مثل اسفنجی میدانم که وقتی که آدمها را میبینم، سعی میکنم دانش آنها را جذب کنم. حریصانه کتاب میخوانم. در کنفرانس ها شرکت میکنم. مردم را تماشا میکنم. آزمایش می کنم. ما در این جهان به شدت متغییر زندگی می کنیم، و به عنوان یک بازاریاب، تنها روش برای پیشرفت مداوم، به دنبال درسهایی برای یادگیری بودن است، آنهم هر روز و هر روز.


۹) ریک مولردی از شرکت RickMulready.com:
من کنجکاوم که در برندهای خارج از صنعت من چه کاری در حال انجام است. پیگیری آنچه رقبای ما انجام می دهند جالب است اما پیشرفت اغلب هنگامی که ما یک گام به عقب بر میگردیم و از بیرون صنعت خود را نگاه می کنیم، اتفاق می افتد. این زمانی است که ما اغلب ایده ها و الهام های منحصر به فردی را برای پیشرفت پیدا می کنیم.


۱۰) جووانا لرد از شرکت BigDoor:
من زمانی را برای دیدار کارآفرینان جوان اختصاص می دهم. همه ما خیلی سرمان شلوغ است اما من در هفته چند بار با کارآفرینان جوان به صورت حضوری قهوه میخورم و یا چت می کنم. آنها تمایل دارند که با مشکلات جدید بازار مقابله کنند و این قدرت خلاقانه، اشتیاق زیادی را به من منتقل می کند. وقتی که من به یک کمپین بازاریابی جدید نزدیک می شوم یا کانال و چالشی می بینم، سعی می کنم به خاطر داشته باشم که بیرون، مردم هوشمندی وجود دارند که برای ساخت چیزهای بهتر مرا ترغیب و کمک میکنند و درمی یابم که به سوی بهتر شدن حرکت کنم.


۱۱) جیسون دیمرس از شرکت AudienceBloom:
من بدون تردید و درنگ، عمل می کنم. به خودم در هر گونه تصمیم تجاری که مواجه می شوم و می دانم درست است، اعتماد می کنم و زمانی که می دانم آنچه را که باید انجام دهم، وقت کشی نمی کنم. بدون اقدام کردن، نتایج نمی توانند آشکار شوند، و متوجه شدم که بسیاری از مردم می دانند چه باید انجام دهند، اما مشکل عمل کردن آن است. اگر شما می توانید بر تردیدهای خود غلبه کنید، خود را بسیار سازنده تر می یابید.


۱۲) برایان هونیگمن از BrianHonigman.com:
من به طور مداوم با ایده ها ، سیستم عامل ها، فن آوری ها، شرکت ها و افراد جدید کار می کنم تا ببینم چه چیز بهتر است و یا چگونه می توان در آینده از آن کار کشید. استفاده از این راهبرد برای همه چیزهایی که انجام می دهم، کمک می کند تا مستمراً از منطقه راحتی خارج شوم، و با چالاکی و انعطاف پذیری به نیازهای مشتریان و شرکای خود پاسخ دهم.


 منبع: ibazaryabi

مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

ما مشتاقانه منتظریم تا به شما نشان دهیم چگونه CRM ماندگار به توانمندسازی فروش برای به حداکثر رساندن درآمد کمک می کند.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای تدبیرگران ماندگار در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری و ... را برای شما فراهم کنیم.
چنانچه مایل هستید در خصوص موضوعی مطالب بیشتری منتشر شود از طریق فرم ارتباط با ما، موضوع مدنظر خود را اعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید