چگونگی معرفی محصولات در یک منطقه جدید

معرفی محصولات در یک منطقه جدید

معرفی کردن شرکت در مناطق جدید یک استراتژی بسیار مهم برای رشد کسب و کار شماست. اگر شما محصول و خدمتی را در بازارهای موجود بطورموفقیت آمیزی معرفی می کنید، پس شما ممکن است بتوانید همان موفقیت را در بازارهای دیگر و یا بازارهای صادراتی تکرار کنید.

اگر چه اینترنت این امکان را برای کسب و کارهای کوچک فراهم می کند که بتوانند محصول خود را در بخش ها و مناطق دیگر ارائه کنند، موفقیت در بازارهای جدید نیازمند بیش از یک وب سایت به زبان های گوناگون است. برای به دست آوردن شناخت و پذیرش محصولات و خدمات شما در مناطق جدید، شما باید شرکت و پرسنل خود را به خوبی محصولات و خدمات خود معرفی نمایید.

مرحله ی اول: شناسایی مناطقی که فرصت های کسب و کار بسیار قوی دارند.

بازارهای بالقوه صادراتی را جستجو کنید. جایی که محصولات و خدمات شما نیازهای آن بازارها را برآورده می کند. نیازهای بازارهای هدف خود را بسنجید و بررسی کنید که آیا می توانید با قابلیت های محصولات خود نیازهای بازارهای هدف را برآورده کنید یا خیر؟ به طور معمول وزارت خانه های بازرگانی و تجاری اطلاعات و مشاوره های لازم را برای پیدا کردن فرصت های کسب و کار جدید و بازارهای جدید در کشورهای مختلف را به شما می دهند. زمانی که شما توانستید تشخیص دهید مناطق با ظرفیت های بالا را ، شما می توانید بهترین روش و راه را برای معرفی کردن شرکت خود یافته و برای آن برنامه ریزی کنید .

مرحله ی دوم:

حوزه ی فعالیت های خود را گسترش دهید.تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید محصولات و خدمات خود را در مناطق و حوزه ی کسب و کاری جدید معرفی کنید؟ چه کسی مسئولیت ارائه محصولات و خدمات شما را به عهده خواهد /رفت؟ اگر شما برای راه اندازی یک شعبه جدید در یک منطقه ای که کشش یک بیزینس جدید را دارد، برنامه ریزی کرده اید، شخص قابلی را برای معرفی شرکت و محصولات و خدماتتان در منظقه جدید ، بیابید.

حتما بخوانید:
ده فرمان برای شرکت‌های مشتری‌مدار

اگر شما تصمیم دارید که شعبه ای را برای فروش مستقیم محصولات خود در یک منطقه جدید تاسیس کنید، یکی از پرسنل کارآمد و قوی خود را که آگاهی کاملی نسبت به محصولات و خدمات شما پیدا کرده و از طرفی اطلاعات کاملی نسبت به بازار هدف دارد را مسئول نمایندگی خود کنید. شما باید از روش های ارتباطی بسیار خوبی برای معرفی شرکت و خدمات خود در مناطق جدید استفاده کنید، به طوری که بتوانید توزیع اطلاعات جامعی در بین بخش های مختلف یک منطقه از قابلیت خود را ارائه دهید و مطمئن باشید که تمامی بخش های پرظرفیت ار تحت پوشش خود قرار داده اید.

مرحله ی سوم:

دانش و تجارب خود را از راه ها و کانالهای مهم کسب و کاری به مناطق جدید انتقال دهید. تاریخ های نمایشگاههای تجاری مربوط به کسب و کار خود را در آن مناطق پیدا کنید. بررسی کنید خوانندگان روزنامه ها ی محلی و مجلات تجاری را بررسی کنید تا ببینید کدام یک از مطبوعات و انتشارات برای معرفی شرکت و کسب و کار شما مناسب هستند. زمانی که آنها ر شناسایی کردید تبلیغات هدفمندی را در بازارهای جدید انجام دهید. اتحادیه های صنفیمحلی و گروه های کسب و کاری که می توانند به شما کمک کنند را شناسایی و راه های ارتباطی خود را با آنها گسترش دهید.

مرحله ی چهارم:

از مشاورین تجاری که دارای تجارب زیادی در محل های کسب و کاری جدید شما هستند بخواهید که بهترین و موثرترین روش های بازاریابی برای جذب مشتریان جدید و معرفی هر چه بهتر شرکت شما به آنها را به شما پشنهاد دهند. مشاوران محلی باتجربه، می توانند تحقیقات تجاری بسیار ارزشمندی برای شما فراهم کنند و توانایی آن را خواهند داشت که بتوانند در معرفی محصولات شما به سازمان های دولتی و سازمان های پرنفوذ و مشتریان جدید کمک شایانی به شما کنند.

حتما بخوانید:
پنج ویژگی محصولات و خدمات قابل بازاریابی

شرکت کردن در همایش های تجاری و نمایشگاهها در بازارهای تجاری فرصت بسیار ارزشمندی را می تواند برای شما فراهم کند. از این طریق شما می توانید معرفی بسیار خوبی از محصولات و خدمات خود و سابقه و تاریخچه کاری شرکتتان ارائه دهید و می توانید با یک بینش بسیار قوی وارد بازارهای کسب و کار شوید.

مرحله ی پنجم:

همواره بر اساس اطلاعات جمع آوری شدده و چشم اندازهایی تهیه شده توسط کارشناسانی که مسئولیت این کار را به عهده گرفته اند، دست به افتتاح شعبات جدید خود بزنید. تجاربی که در نمایشگاه ها و همایش های تجاری به دست آورده اید، می تواند یک گام اساسی برای تصمیم گیری برای نفوذ به بازارهای مناطق جدید باشد. همواره تلاش کنید که در جلسات اتحادیه های صنفی و گروههای تجاری محلی شرکت و با نماینده های آن صحبت کنید. همچنین تلاش کنید تا بتوانبد نیازهای تجاری آن ها را در آن جلسات شناسایی و قابلیت های خود را منطبق با فعالیت های تجاری آن ها معرفی کنید.

مرحله ی ششم:

جدا از چشم اندازهایی که خود برای کسب و کارتان در نظر می گیرید ، به چشم اندازهایی که مناطق و بخش ها برای آینده خود در نظر دارند هم توجه کنید تا بتوانید همسویی مناسبی بین این دو چشم انداز داشته باشید.

این نکته بسیار حائز اهمیت است که همواره بتوانید در مصاحبه های خود با مجلات و روزنامه ها ، محصولات و خدمات خود را به عنوان محصولات جدید که پیش از این در اختیار مردم محلی نبوده است معرفی کنید.

حتما بخوانید:
اصول و فنون مذاکره

از روزنامه نگارهای محلی در شعبه های شرکت های خود برای پوشش رسانه ای کسب و کارتان دعوت کنید و در وب سایت خود یک صفحه ای بوجود آورید که در آن جزئیات مربوط به محصولات و خدمات شما نوشته شود و توضیحاتی در خصوص گذشته کاری شرکت و فعالیت هایی که داشته است ثبت شود.

فراموش نکنید که همواره از راه های تبلیغاتی مانند ایمیل و یا تلفن برای با خبر کردن مردم از محصولات و خدمات خود استفاده کنید.

منبع:تدبیرگران ماندگار

دسته بندی: 

مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

ما مشتاقانه منتظریم تا به شما نشان دهیم چگونه CRM ماندگار به توانمندسازی فروش برای به حداکثر رساندن درآمد کمک می کند.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای تدبیرگران ماندگار در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری و ... را برای شما فراهم کنیم.
چنانچه مایل هستید در خصوص موضوعی مطالب بیشتری منتشر شود از طریق فرم ارتباط با ما، موضوع مدنظر خود را اعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی

بلاگ

۶ دلیل اینکه نرم افزار CRM به کسب و کارها توصیه می شود

در یک اقتصاد جهانی فعالیت میکنیم که به روشهای بی شماری عملیات خرید و فروش و ارتباطات را اجرا میکند. رقبای ما در همه جا …

بلاگ

همیشه حق با مشتری است، اگر اعتراضی نداشته باشد

حامد شجاعی، عضو انجمن مشاوران مدیریت ایران«همیشه حق با مشتری است، اگر اعتراضی نداشته باشد!» این عبارت، واقعیت مانیفست مشتری مداری در بسیاری از بنگاه‌های …

آموزش تیم پشتیبانی جهت وفادارسازی مشتریان
بلاگ

چگونه تیم پشتیبانی را جهت وفادارسازی مشتریان آموزش دهیم؟

برقراری اعتماد در روابط با مشتری، نیازمند زمان و تعاملات مداوم است. و هرگز “یک الگوی واحد برای پاسخگویی به همه راه حل ها” وجود …

روش بازاریابی و تبلیغات موتور هوندا
بلاگ

موتور هوندا و روش‌ بازاریابی و تبلیغات

اشاره:مؤسس این شرکت سوئی چیرو هوندا، پسر یک آهنگر فقیر بود. او با رها کردن تحصیلات دبیرستان و مهارت‌ورزی در تعمیر موتور، شرکت هوندا موتور …

افزایش مشتری و فروش

۸ اشتباه فاجعه بار در شبکه سازی

وب‌سایت دیجیاتو – پیام ادیب: اغلب افراد به امید پیدا کردن شغلی تازه یا یک فرصت کسب و کاری به شبکه سازی می پردازند، اما …

چند درس مهم برای کسب و کارهای b2b
بلاگ

چند درس مهم برای کسب و کارهای B2B

B2B (Business to Business) به بنگاه تجاری گفته می شود که مشتری آن بنگاه تجاری دیگری است. در مقابل (B2C (Business to Customer به بنگاه …