بهترین نرم افزار crm

راهنمای خرید بهترین نرم افزار CRM مناسب کسب و کار شما

انتخاب یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) با ارزیابی نیازها و اهداف شما شروع می شود، زیرا بهترین نرم افزار CRM ، نرم افزاری است که برای کسب و کار شما مناسب باشد.

همه نرم افزارهای CRM یکسان نیستند

تمام نرم افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یکسان نیستند و اختلاف‌ها و تفاوت‌هایی بین آن‌ها وجود دارد. به عبارت دیگر، همه CRM‌ ها دارای ویژگی‌ها، قابلیت‌ها، یا کارایی یکسانی نیستند و برخی ممکن است بهترین انتخاب برای نیازها و شرایط خاص شما باشند در حالی که دیگران ممکن است مناسب نباشند.


CRM مبتدی تا پیشرفته

قبل از اینکه بهترین نرم افزار CRM را برای سازمان خود انتخاب کنید، مهم است که بدانید CRM چیست و چرا ضروری است. برای مرور اصول پایه، به مقاله “CRM چیست؟” و برای کسب اطلاعات در مورد نرم افزار CRM به مقاله «نرم افزار CRM چیست؟» مراجعه کنید.

سال‌ها پیش، پیتر دراکر اظهار داشت: “هدف هر کسب‌وکار، ایجاد و حفظ مشتریان است.” این جمله ممکن است بهترین توصیف و مختصرترین تعریف از مفهوم CRM باشد. وقتی مفهوم مدیریت ارتباط با مشتریان (CRM) مطرح می‌شود، اشاره به این دارد که مشتری، به عنوان یکی از مهم‌ترین ذی‌نفعان سازمان، در مرکز توجه قرار دارد.

بنابراین، برای موفقیت هر سازمانی، ارتباط با مشتریان بسیار حیاتی است. با این حال، پیگیری اطلاعات هر مشتری می تواند حتی برای سازماندهی شده ترین شرکت ها دشوار و برای بقیه شرکت ها کاملاً آشفته باشد. اگر به دنبال نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) هستید ، احتمالاً به جایی رسیده اید که نگهداری اطلاعات مشتریان و مکاتبات قبلی، سازماندهی نشده و ناکارآمد شده است.

برخی سازمان‌ها از روش‌های غیررسمی مانند استفاده از جداول اکسل و یادداشت‌های چسبنده برای مدیریت اطلاعات مشتریان استفاده می‌کنند، در حالی که دیگران از چندین نرم افزار مختلف برای این منظور استفاده می‌کنند، اما این نرم‌افزارها به صورت موثر با یکدیگر هماهنگ نیستند. نقطه ضعف اصلی این سیستم‌ها این است که توانایی ارائه دید کامل از هر تعامل با مشتری را به تیم‌های مختلف در سازمان شما نمی‌دهند. با نرم افزار CRM خوب، هر نقطه تماس مشتری ردیابی و تحلیل می شود که این امر به شما امکان می دهد:

افزایش سرنخ، درآمد و ارزش طول عمر مشتری را افزایش دهید.

تجربیات مشتری و تلاش های بازاریابی را شخصی سازی کنید.

رضایت مشتریان را افزایش دهید و ارتباط عمیق تری با آنها برقرار کنید.

ایده های عملی برای رشد کسب وکار خود کشف کنید.


مراحل انتخاب بهترین نرم افزار CRM

حال وقت آن رسیده بدانید برای انتخاب یک سیستم CRM مناسب باید چه نکاتی را در نظر بگیرید:

مرحله ۱: اهداف و نیازهای خود را مشخص کنید

برای یافتن بهترین نرم افزار CRM، ابتدا باید اهداف و نیازهای کسب و کار خود را شناسایی کرده و فعالیت های روزانه و فرایندهای فروش خود را در نظر بگیرید. مراحل مهم و انواع تعاملات با مشتریان را مشخص کنید.

با ذکر مشکلات درون کسب و کار خود که می خواهید آنها را حل کنید شروع کنید تا مشخص شود که کدام ویژگیهای CRM مفید هستند. با هر تیمی ، از جمله تیم های فروش و خدمات مشتری ، در مورد تجربیات خود در مورد داده های مشتری و روابط با مشتری مشورت کنید تا بفهمید که چگونه CRM می تواند کار آنها را کارآمدتر کرده و به بهبود فروش کمک کند.

سیستم CRM می تواند به موفقیت کسب و کار شما کمک کند ، اما ابتدا باید اهداف کسب و کار خود را روشن کنید. جهت آشنایی با اهداف مدیریت ارتباط با مشتری و اندازه‌گیری آنها، مطالعه مقاله «اهداف CRM چیست» پیشنهاد می گردد.

مرحله ۲: بودجه اختصاص یافته برای خرید نرم افزار CRM را مشخص کنید

بدون شک یکی از مهم‌ترین عوامل در انتخاب بهترین نرم افزار CRM، آگاهی از بودجه اختصاص یافته برای آن است. با این حال موضوع قیمت تنها یکی از عوامل تاثیرگذار بر سیستم CRM است. وقتی صحبت از قیمت به میان می‌آید، بهتر است تنها به هزینه خریداری سیستم CRM اکتفا نکنید، بلکه هزینه مواردی چون آموزش و پشتیبانی را نیز در نظر بگیرید. علاوه براین هزینه اقداماتی چون یکپارچه‌سازی سیستم CRM با نرم‌افزارهای قبلی سازمان، سفارشی‌سازی برای سازمان و همچنین تهیه و تامین دستگاه کامپیوتر و لپ‌تاپ مورد نیاز برای راه‌اندازی سیستم باید در نظر گرفته شود.

با حذف CRM های خارج از محدوده قیمت ، ساده تر می توانید گزینه های خود را محدود کنید.

مرحله ۳:  مقایسه نرم افزار های CRM

ویژگیهای CRM را که باید داشته باشید و ویژگیهایی که داشتن آنها خوب است اما مهم نیستند را لیست کنید. هنگامی که با شرکتهای ارائه دهنده نرم افزار CRM صحبت می کنید، آنها ممکن است ویژگی هایی را که به آنها فکر نکرده اید توصیه کنند یا مواردی را که فکر می کردید به آنها نیاز دارند حذف کنند.

هنگام مقایسه نرم افزارهای CRM ، ویژگی های موجود را در نظر بگیرید. همچنین بررسی کنید در صورتی که نیازهای کسب و کار شما در آینده تغییر کند آیا می توانید سایر ماژولهای CRM را به نرم افزار اضافه نمایید یا می توانید به نسخه پیشرفته تری ارتقا دهید؟

همچنین در نظر بگیرید که این ارتقاء چگونه با بودجه شما مطابقت دارد. آگاهی از میزان پرداخت هزینه ارتقاء و یا ماهانه هزینه هر کاربر(در پرداخت ماهیانه) ، تعیین می کند که آیا نرم افزار CRM در بودجه شما قرار دارد یا خیر.

مرحله ۴: برگزاری جلسه پرزنت

برای انتخاب بهترین نرم افزار CRM، حتما یک جلسه پرزنت آنلاین درخواست کنید که در آن فروشنده، نحوه عملکرد CRM را به شما نشان می دهد و به سوالات شما در مورد سیستم CRM پاسخ می دهد، اما به یاد داشته باشید که وظیفه آنها این است که CRM خود را در بهترین حالت ممکن ارائه دهند ، بنابراین استفاده از خود نرم افزار بهترین راه برای آزمایش آن است.

مرحله ۵: استفاده از نسخه آزمایشی

برای آزمایش عملکرد سیستم CRM و تجربه کاربری ، درخواست استفاده از نسخه آزمایشی رایگان کنید. این دوره آزمایشی به تیم فروش شما و سایر اعضای تیم این امکان را می دهد که کاربرپسندی CRM و همچنین اثربخشی آن را بررسی کنند.

قبل از خرید CRM یا انتخاب نسخه رایگان ، مطمئن شوید که اعضای تیم شما ویژگی ها و تجربه کاربری آن را تایید کرده اند.

مشاوره CRM

در صورت تمایل به دریافت مشاوره رایگان، برگزاری جلسه پرزنت و یا استفاده از نسخه آزمایشی، می‌توانید با تیم ما تماس بگیرید یا فرم مشاوره خرید نرم افزار CRM فارسی را تکمیل نمایید تا متخصصین ما تماس بگیرند. برای اطلاع از قیمت نرم افزار CRM نیز می توانید از طریق صفحه «خرید نرم افزار CRM فارسی» اقدام نمایید.

مرحله ۶: توجه به اعتبار و توانایی شرکت ارائه دهنده نرم افزار CRM

 از فروشنده نرم افزار CRM لیستی از مشتریانشان را دریافت کنید و با آنها صحبت کنید. در مورد امکانات و قابلیت های نرم افزار، نحوه پاسخگویی تیم پشتیبانی، هزینه های احتمالی بعدی و هر آنچه که برایتان مهم است سوال کنید.

مرحله ۷: ارزیابی و انتخاب

پس از انجام اقدامات لازم ، نوبت به انتخاب نهایی بهترین نرم افزار CRM می رسد. طول می کشد تا تمام این مراحل را انجام دهید، اما می ارزد، زمانتان برای چنین سرمایه گذاری مهمی صرف شده است.

به یاد داشته باشید با توجه به میزان اهمیت این ابزار، برای خرید بهترین نرم افزار CRM ایرانی، به دور از شتابزدگی و با مطالعه و بررسی، تحقیقات گسترده ای انجام دهید و نیازها و الزامات تجاری خاص خود را در نظر بگیرید.

نکته پایانی و پیشنهادات نهایی

  • برای به اشتراک گذاشتن جزئیات مزایای CRM با پرسنل، یک برنامه آموزشی ایجاد کنید. این کار اطمینان می‌دهد که فرآیند پیاده‌سازی به تمام کارکنان معرفی شده و با فرآیند‌های اتوماسیون سازگار است.
  • یکی از عوامل مهم در خرید بهترین نرم افزار CRM، مشاوره و پشتیبانی پس از خرید است. اطمینان حاصل کنید که شرکت ارائه‌دهنده به شما امکان مشاوره و آموزش مفصل در مورد استفاده از CRM را فراهم می‌کند. همچنین مطمئن شوید که سیستم پشتیبانی از مشتریان به صورت موثر و به موقع عمل می‌کند.

با رعایت این مراقبت‌ها و راهنمایی‌ها، می‌توانید بهترین نرم افزار CRM را برای کسب و کار خود انتخاب کرده و فرآیندهای مدیریت ارتباط با مشتریان را بهبود بخشید.


معیارهای انتخاب بهترین نرم افزار CRM

  • سازگاری با نیازها: نرم‌افزار باید به درستی با نیازهای کسب‌وکار شما هماهنگ باشد.
  • آسانی استفاده: رابط کاربری باید ساده و قابل فهم باشد.
    هرچند که سادگی نرم‌افزار مهم است، اما فراموش نکنید که نیاز به کارآیی و کاربردی بودن هم داریم. یک نرم‌افزار CRM باید هم ساده باشد تا کاربران بتوانند به راحتی با آن کار کنند و هم دارای توانایی‌های مورد نیاز باشد تا تمامی نیازهای سازمانی را پوشش دهد.
  • پشتیبانی: پشتیبانی فعال و کارآمد از یک نرم‌افزار CRM اساسی‌ترین معیار برای انتخاب بهترین گزینه است، زیرا این عنصر برقراری ارتباط مستمر و حفظ عملکرد بهینه سیستم را تضمین می‌کند.
  • امنیت: نگرانی‌های امنیتی باید مورد توجه باشند.
  • هزینه: بودجه مورد نیاز برای نصب، پیاده‌سازی، و نگه‌داری را بررسی کنید.
  • انعطاف‌پذیری: نرم‌افزار باید قابلیت تنظیم و انعطاف‌پذیری داشته باشد

بهترین انتخاب برای نرم‌افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) شما

انتخاب بهترین نرم‌افزار CRM برای کسب‌وکار شما امری مهم و تأثیرگذار است. امیدواریم با توجه به مراحل و معیارهای مطرح شده در این مقاله، انتخاب مطلوبی داشته باشید. به یاد داشته باشید که CRM ابزاری قدرتمند برای بهبود ارتباط با مشتریان و افزایش سطح موفقیت کسب‌وکارتان است، بنابراین انتخاب آن با دقت و آگاهی انجام شود.

CRM ماندگار چندین زیرسیستم بسیار کاربردی ارائه می دهد که می توانند به تنهایی یا با هم برای دستیابی به اهداف خود استفاده شوند و برای امتحان رایگان در دسترس هستند.

برای دریافت مشاوره رایگان، برگزاری جلسه پرزنت، استفاده از نسخه آزمایشی و یا دریافت قیمت، می‌توانید با تیم ما تماس بگیرید یا فرم زیر را تکمیل نمایید.

در صورتی که سوالی دارید و یا تجربه ای در زمینه خرید نرم افزار CRM دارید، از طریق فرم دیدگاهها در پایین صفحه به اشتراک بگذارید.

مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

ما مشتاقانه منتظریم تا به شما نشان دهیم چگونه CRM ماندگار به توانمندسازی فروش برای به حداکثر رساندن درآمد کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید