نرم افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری چه منافعی برای سازمانها به همراه دارد؟

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

دلایل زیادی وجود دارد که چرا سازمان ها برای استراتژی های مدیریت ارتباط با مشتری سرمایه گذاری می کنند. عدم توانایی در پاسخگویی به نیاز مشتریان، فرایندهای ناکارآمد و گزارش های غیر قابل اعتماد تنها چند نمونه از مثال هایی است که ما نیازمند استراتژی های CRM هستیم.

نرم افزارهای CRM، مزایای بسیار زیادی را برای فروش، تبلیغات و ارائه خدمات به مشتریان ارائه می کنند.در اینجا به ۱۹ دلیلی که چگونه یک نرم افزار CRM حرفه ای می تواند به کارآمدی یک سازمان کمک نماید اشاره می کنیم:

 1. نرم افزار CRM گزارشات آگاهانه و هوشمندانه برای کسب و کار و تیم های فروش به وجود می آورد و از این طریق به مدیران در تصمیم گیری کمک فراوانی می نماید
 2. بخش مدیریتی سازمان می تواند از وقت خود به طور موثرتری استفاده کند. با استفاده از نرم افزار CRM کلیه کاربران می توانند تمامی فعالیت های سازمان را دنبال کنند و هشدارهای خودکاری را در زمان وقوع وقایع دریافت کنند.
 3. گزارش های متنوعی که کاملا قابل اعتماد هستند و استفاده از اطلاعات قابل اطمینانی که در بخش های خرید و فروش به دست آمده وبرای افزایش سودآوری و مدیریت منابع مالی بسیار سودمند هستند.
 4. ارائه نتایج هوشمند از کلیه فعالیت های انجام شده در کمترین مدت زمان که منافع فوق العاده ای را برای سازمان به ارمغان می آورد.
 5. توسط اطلاعات موجود در نرم افزار CRM، ارزش هر یک از مشتریان قابل شناسایی است و CRM می تواند به هر یک از مشتریان بر اساس ارزش مندی آن ها اولویت دهد.
 6. اتوماسیون گردش کار برای کاهش کار مدیر و از بین بردن دوباره کاری ها می تواند جایگزین فرایندهای تجاری تکراری شود. بنابراین تیمها می توانند فعالیت های موثری داشته باشند.
 7. کاربران CRM به تمامی جزئیات ارتباطی(کلیه ارتباطات برقرار شده با مشتریان از جمله تماسهای تلفنی، پیگیری های انجام شده، قیمت های اعلام شده، کالاها و نمونه های ارسال شده، جلسات برگزار شده و ….) و همچنین به کانالهای ارتباطی متعددی دسترسی دارند، برای اینکه تعامل بهتری با مشتریان داشته باشند و بتوانند بهترین خدمات و سرویس ها را به مشتریان بدهند.
 8. ارتباطات، قدرتمند هستند.امکانات ارتباطی بین پرسنل شرکت، یک ویژگی منحصر به فرد در CRM است.تقویم ها و برنامه های زمانی برای ارئه خدمات به هر شخص، یک دید روشن و واضح را برای پیگیری فعالیت ها میدهد.
 9. نرم افزار CRM می تواند به سیستم های حسابداری و دیگر برنامه های کاربردی برای از بین بردن دوباره کاری و حذف فرایندهای تکراری متصل شود.
 10. انتقال اطلاعات بین کارکنان شرکت به خوبی انجام می شود و به اشتراک گذاری اطلاعات به آسانی قابل انجام است و کاربران به واسطه فرایندهای طی شده و یا فرایندهای آینده شرکت، منظم تر خواهند شد.
 11. اطلاعات تماس مشتریان، در یک سیستم مرکزی امن جمع آوری شده و تمام اعضای یک تیم بر اساس سطح دسترسی و نقشی که در سازمان دارند به آن اطلاعات دسترسی پیدا خواهند کرد.
 12. هزینه ی آموزشی از تجهیز کردن کاربران جدید با ابزارهایی که آن ها قبلا با آن آشنا بوده اند و به سرعت می توانند تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را در آن به دست آورند کاهش پیدا می کند.
 13. افزایش بازاریاب مشخص بر اساس لیست مشتریانی که در نرم افزار CRM وجود دارد، بطوریکه تنظیمات بر اساس نوع علایق و صحبت ها و نیازهایی که مشتریان داشته اند صورت بگیرد.
 14. فروشندگان می توانند سفارش های مشتریان را به سرعت چک کنند و درباره ی عادات خرید و الگوهای خرید مشتریان اطلاعاتی کسب کنند و فرصت های جدید فروش را شناسایی کنند.
 15. بازاریابی از طریق پست الکترونیکی یا ایمبل که نرم افزار CRM می تواند گزارش های جذاب را برای کشف الگوهای جذب مشتریان به صورت در اختیار کاربران قرار دهند و تیم فروش بتواند بر اساس آن یک برنامه ریزی دقیقی برای انجام پروسه های فروش خود داشته باشد.


منبع: تدبیرگران ماندگار

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای تدبیرگران ماندگار در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری و ... را برای شما فراهم کنیم.
چنانچه مایل هستید در خصوص موضوعی مطالب بیشتری منتشر شود از طریق فرم ارتباط با ما، موضوع مدنظر خود را اعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید
منابع انسانی

اشتباهات مدیران منابع انسانی

۱- مقدمه نمی‌توان سنجید اما نسنجیده عمل کرد. بسیاری از مدیران امروزه به دلایل متعدد دچار روزمر‌گی (مودا) شده و در نتیجه فعالیت‌های فاقد ارزش …

افزایش مشتری و فروش

روش های طلایی برای افزایش فروش

۱)خاطرتان باشد که شما هم بخشی از کسب و کار مردم هستید:همیشه خاطرتان باشد که مشتریان شما از شما میخواهند که به آنها به طور …

رضایت مشتری
مشتری مداری

رضایت مشتری چیست و چگونه حاصل می شود؟

در حالی که ده‌ها سال پیش هنری فورد روبه مشتریان گفت: «هر رنگ اتومبیل که بخواهند به آنان خواهد داد به شرط آن که سیاه …

مشتری مداری

دانش مشتری مداری

همه فروشندگان و صاحبان مشاغل عاشق مشتری هستند، اما همین که مشتری جمع کردند، دوست ندارند برایشان زحمت بکشند و حفظشان کنند! در این میان …

منابع انسانی

راهکارهایی برای سنجش میزان رضایت کارکنان

«هیچ احساسی ناخوشایندتر از تذکر دادن به یک کارمند نیست؛ به خصوص اگر این کارمند جزو بهترین کارکنان شما باشد.» این نظر دیوید نیو، بنیان …

فروش

منظور از مزیت رقابتی پایدار چیست؟

مقدمهنگاهی نافذ به جهان پیرامون این حقیقت را آشکار می کند که «جهان امروز بسیار متفاوت از گذشته است» که در این راستا از ویژگیهای …