چهار گام در جهت افزایش درآمد کسب و کار

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
increase-revenue

اقدامی را انجام بده که میتوانی، با چیزی که در اختیار داری، در جایی که هستی

تئودور روزولت

نقطه آغازین برنامه ریزی استراتژیک و کسب و کار هوشمندانه، شفافیت و آگاهی کامل نسبت به وضعیت فعلی‌تان است.به منظور افزایش گردش وجه نقد یا درآمد، نگاهی کلی به کسب و کارتان بیاندازید و از خود بپرسید “چه چیزهایی دارید؟ و چه چیزهایی ندارید؟”

سطح فروش فعلی تان چه اندازه است؟ فروش را به بخش های مجزایی از قبیل: محصولات، خط تولید، بازاریابی، خدمات و توزیع تقسیم بندی کنید.مشخص کنید که دقیقا چه محصولی میفروشید؟ به کدام مشتری؟ با چه قیمتی؟ با چه میزان سود؟

برای اینکه در تصمیم گیری ها هوشمندانه عمل کنید، فروش فعلی تان را با اهدافتان و انتظارات‌تان را با شرایط واقعی و کنونی خود مقایسه نمایید.آیا در مسیر دستیابی به اهدافتان هستید؟ سطح فروش را با سال گذشته مقایسه کنید. چه روندی طی کرده است؟ آیا افزایش یا کاهش یافته؟آیا این روند موقت یا دائمی است؟ این روند، چه پیشنهاداتی برای آینده کسب و کار شما ارائه میکنند؟ برای واکنش موثر به این پیشنهادات، چه اقداماتی میتوانید انجام دهید؟ به منظور افزایش گردش نقدینگی و درآمد در کسب و کارتان همیشه به خاطر داشته باشید که مشتری پادشاه است بنابراین باید خدمات مشتری را بهبود دهید.

چهار گام در جهت افزایش درآمد کسب و کار

گردش نقدینگی همه چیز است.

نگاهی به جریان پولی و سودآوری هر یک از محصولات و خدمات خود بیاندازید. آیا سود شما افزایش یا کاهش داشته است؟ آیا این سودآوری در بودجه شما تعیین شده بود؟ درصد های بازده حقوق صاحبان سهام، نرخ بازگشت سرمایه و نرخ بازگشت فروش را بررسی کنید، آیا افزایش یافته اند یا کاهش؟

حتما بخوانید:
اصول توسعه استراتژی فروش

جیم کالینز در پرفروش ترین کتابش (از خوب به عالی) بیان می کند ” به منظور دستیابی به اهداف کسب و کار و حل شدن مشکلاتتان، باید مشتاق به پرسیدن سوالات بیرحمانه از خود باشید”. اگر هدف شما ساختن یک شرکت بزرگ است، چرا شرکت شما در حال حاضر بزرگ و عالی نیست؟

فروش کدام محصول و خدماتتان در امروز بسیار عالی بوده است؟ کدام محصول و خدمات بیشترین سود را برای شما به ارمغان آورده است؟ کدامیک کمترین سود را داشته است؟ کدامیک برای شما ضرر داشته است؟

آیا وضعیت فعلی کسب و کار شما مثبت یا منفی است؟ آیا این وضعیت دائمی یا موقت است؟ چگونه میتوانید متوجه این شرایط شوید؟ پس از اینکه شرایطتان را متوجه شوید باید چه کاری انجام دهید؟

شفافیت کلید تصمیمات هوشمندانه است

شاید مهمترین واژه در برنامه ریزی استراتژیک “شفافیت” باشد. به منظور افزایش جریان نقدینگی، باید به هر یک از این سوالات، پاسخ های قطعی و دقیق بدهید.‌ ابهام و سردرگمی در هر یک از این موارد میتواند مشکلات و موانع جدی برای کسب و کارتان ایجاد کند.

چرا کسب و کارتان در گذشته موفق بوده است؟ در گذشته چه کاری کرده اید که به این موفقیت رسیدید؟ مهمترین مهارتها و صلاحیتهایی که امروز شرکت شما دارد چیست؟‌بهترین محصولات و خدماتی که میتوانید همین الان به مشتریانتان پیشنهاد کنید چیست؟

به افرادی که در اطرافتان هستند نگاهی بیاندازید. کدامیک از این افراد برای شما با ارزش تر هستند؟ کدامیک ارزششان نسبت به قبل کمتر شده است و یا حتی منجر به ضرر و زیان به شرکتتان شده است؟ اگر میخواهید نقدینگی را افزایش دهید، آماده پاسخگویی به این سوالات باشید.

حتما بخوانید:
بازاریاب ها چگونه فروش خود را افزایش می دهند؟

ارائه خدمات مناسب به مشتری یکی از ضروریات موفقیت است؛ مشتری پادشاه است.

اگر میخواهید خدمات مناسبی به مشتریانتان ارائه کنید، باید پاسخ به این سوالات را مشخص کنید. بهترین مشتری امروزتان کیست؟ بهترین بازارتان کجاست یا چیست؟ مشتریان کدام خدماتی را که به آنها ارائه میکنید بیشتر میپسندند؟ از کدام خدمات و محصولات تعریف و تمجید میکنند؟ مشتریانی که از خدمات شما راضی هستند چه کسانی‌اند؟

کمترین انتظاری که مشتریان دارند چیست؟ در مورد چه چیزهایی بیشترین شکایت را دارند؟ چه محصولی را شما ارائه میکنید، اما مشتریان کنونی و بالقوه ترجیح میدهند آن محصول را از فروشنده دیگری خریداری کنند؟ اگر میخواهید جریان نقدینگی و درآمد خود را افزایش دهید، همیشه به یاد داشته باشید که مشتری پادشاه است.

نقاط قوت کارمندان خود را بشناسید.

نگاهی صادقانه به شرایط فعلی خود بیاندازید. بهترین مهارت، توانایی و شایستگی کارمندانتان چیست؟ مهمترین چیزی که برای کارتان و برای شرکتتان انجام میدهید چیست؟ بهترین کمکی که از لحاظ شخصی میتوانید برای کسب و کارتان انجام دهید چیست؟

تصور کنید که یک پزشک هستید و میخواهید بدن خود را تحت معاینه کامل پزشکی قرار دهید. همانطور که پزشک بدن را درمان میکند، شما هم کسب و کارتان را درمان کنید. تمام جزئیات مهم شرکتتان را به طور دقیق بشناسید و از آن به عنوان پایه ای برای تعیین فعالیت ها و اقدامات آینده استفاده نمایید. در هر مرحله صادقانه و هدفمند باشید.

هارولد ژنین (کسی که سبب موفقت ITT شده است)، همیشه میگوید: ” واقعیت را دریافت کنید، حقایق واقعی را بخواهید نه آنچه که ظواهر نشان میدهد، بر اساس تجزیه و تحلیل ها، واقعیت را شناسایی کنید، واقعیتها هرگز دروغ نمیگویند”.

حتما بخوانید:
تکنیکهای ساده‌تر کردن فروش به شرکتهای بزرگ

برنامه ریزی استراتژیک مستلزم ارزیابی واقعگرانه و صادقانه از وضعیت کنونی شرکت است. این ارزیابی نقطه آغازین برنامه ریزی و تفکر استراتژیک است؛ فونداسیونی است که تمامی برنامه ها و تصمیمات آینده بر مبنای آن اخذ میشود.

از اینکه این مقاله را مطالعه کردید از شما سپاسگزارم. اگر میخواهید در دنیای تجارت امروز پیشگام باشید، این دو مورد را به خاطر داشته باشید که بهترین خدمات را ارائه کنید و مشتریان پادشاه هستند.

منبع: تدبیرگران ماندگار

چهار گام در جهت افزایش درآمد کسب و کار

دسته بندی: 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

ما مشتاقانه منتظریم تا به شما نشان دهیم چگونه CRM ماندگار به توانمندسازی فروش برای به حداکثر رساندن درآمد کمک می کند.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای تدبیرگران ماندگار در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری و ... را برای شما فراهم کنیم.
چنانچه مایل هستید در خصوص موضوعی مطالب بیشتری منتشر شود از طریق فرم ارتباط با ما، موضوع مدنظر خود را اعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست 30 روز استفاده رایگان از نرم افزار CRM ماندگار

مقالات پیشنهادی

بلاگ

مواردی که حتی حرفه‌ای‌ها هنگام استخدام فراموش می‌کنند

من هم به‌عنوان یک مربی و هم تصمیم‌گیرنده برای استخدام نیرو، در چانه‌زنی‌های متعدد برای بستن قراردادهای استخدام حضور داشته‌ام. چنین قراردادهایی بخش‌های متغیر فراوانی …

leadership-communication-skills
بلاگ

مهارت های ارتباطی رهبران

کوین موری نویسنده و محقق، برای کتاب جدیدش با عنوان «زبان رهبران» تعدادی مصاحبه با صاحبان کسب وکارهای برتر و مدیران بخش های دولتی جمع …

بلاگ

بی انگیزگی کارکنان خود را متوقف کنید

چکیده: اغلب شرکتها اشتباه عمل می کنند. آنها به جای آنکه سعی کنند تا به کارکنان خود انگیزه بدهند، باید از بی انگیزه شدن کارکنان …

بلاگ

چگونه با افراد مشکل‌آفرین کنار بیاییم؟

سرسخت و آزاردهنده نباشید همه ما در زندگی خود با افراد سرسخت و مشکل‌آفرین مواجه شده‌ایم و متاسفانه در بسیاری از مواقع مجبور به همکاری …

بلاگ

چگونگی رقابت بدون قربانی‌کردن سود

بازار بنگاه‌های اقتصادی ابری (cloud market) این روزها وارد یک جنگ قیمتی نفس‌گیر شده است.تا چندی پیش، آمازون این بازار را در اختیار داشت، اما …

صرفه جویی در زمان با CRM
بلاگ

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) چگونه باعث صرفه جویی در زمان می شود؟

یکی از بزرگترین نگرانی ها برای کسب و کارهای کوچک و متوسط استفاده از زمان به بهترین شکا ممکن است. این موضوع میتواند برای بسیاری …