هفت نشانه از نیاز برای CRM

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email

در اینجا هفت نشانه که گویای تغییر الگوهای قدیمی اکسل و شروع مدیریت روابط مشتری به روش های مفید تر است را معرفی می کنیم :

۱. تیم شما یک منبع یکپارچه و معتبر از حساب مشتریان را نداشته باشد :

هنگامیکه شما اطلاعات مربوط به مشتریان را در یک اکسل ذخیره می کنید ، هر کدام از اعضای دیگر نیز این اطلاعات و سایر اطلاعات مربوط به مشتریان را در سیستم خود دارند و هیچ یک به سیستم دیگری دسترسی ندارند اما در صورت وجود یک برنامه جامع در هر لحظه همه استفاده کنندگان می توانند به اطلاعات دسترسی داشته باشند .

۲. نداشتن دید بروی فعالیت های تیم فروش :

نداشتن دید بر عملکرد قسمت فروش و ناتوانی در پاسخگو نگه داشتن آنها یکی از نشانه ها ست . شما نیاز به دید کاملی از فرصت ها ، معاملات و قراردادهای فروش دارید که کارکنان فروش روی آنها کار می کنند . به عنوان مثال ، ارزش بالقوه یک معامله چقدر است ، کدام شرکت های رقیب به دنبال این مشتریان هستند و معامله در چه مرحله ای قرار دارد

۳. تهیه گزارش و تحلیل زمان بد و طاقت فرسا است :

در یک دنیای ایده ال ، شما گزارش ماهانه ای از فعالیت های قسمت فروش در برابر فرصت هایی که در اختیار آنها قرار گرفته می خواهید و یا اینکه بتوانید بهترین فروشندگان خود را شناسایی کنید . اما در واقع جمع آوری چنین اطلاعاتی با وضع موجود و شرایط موجود تقریباً کار غیر ممکنی بنظر می رسد یا حداقل آنقدر زمانبر است که به موقع نخواهد بود .

 

۴. شما اطلاعات داده ها را از دست می دهید :

پیگیری تمام قراردادها با مشتریان برای شما کار مشکلی است . شما قرار ملاقات مهمی در پیش دارید ، اما شاید تیم فروش فراموش کرده باشد تمام نکات مهم را به شما گوشزد کنند و نکات مهمی از دست می رود . به غیر از اینکه با رفتن هر کارمند از شرکت قسمتی از اطلاعات هم همراه او از شرکت خارج می شود .

 

۵. هنگامی که در حال انجام کار هستید در دسترس نخواهید بود .

نمایندگان فروش شما همیشه در حال دادن دمو یا ملاقات با مشتریان بالقوه هستند و اطلاعات مفید جدیدی را پیدا می کنند . مشکل اینجاست که این اطلاعات جدید به صورت دست نوشته نزد مسئولین فروش می ماند تا زمانیکه مجدداً به شرکت باز گردنند و در این حین شما نمی توانید از این اطلاعات بهره ای ببرید .

 

۶. با همه مشتری ها یکسان رفتار کنید :

شما به مشتریان بالقوه به اندازه ارزش شان برای شرکت انرژِی نمی گذارید . شما همان پیشنهادها و قراردادهای یکسان را برای همه می فرستید در حالیکه بعضی از مشتریان نیاز به توجه بیشتری دارند و نیازهای متفاوتی دارند همانطور که فروش در مناطق مختلف و صنایع مختلف متفاوت است . یک سیستم CRM به شما کمک می کند که فروش خود را با توجه به آیتم های مختلف تقسیم بندی کنید که این موضوع خود می تواند باعث شود که شما بتوانید درست تر برروی آنها برنامه ریزی کنید .

 

۷. شما برنامه ای برای سریع رشد کردن ندارید :

اگر کار و کسب شما امسال ده برابر شود چگونه با این توسعه کنار خواهید آمد ؟ آیا اطمینان دارید که بتوانید از پس این شرایط بربیایید ؟
اگر بدانید که قرار است رشد کنید و باید پیشرفت را مدنظر قرار دهید ، آیا باز هم با روش های قبلی اطلاعات را رتبه بندی می کنید ؟


اگر هر کدام از این موارد را پیش رو می بینید نگران نباشید ، اینها نقاط ضعفی است که نرم افزارCRM آنها را هدف قرار می دهد .


شما می توانید با استفاده از راه حل های موقتی کار خود را پیش ببرید . راههایی مانند مدیریت ارتباطات یا ارتباطات پستی بیشتر با مشتریان ، ردیابی فرصت ها ، پیش بینی و …..
یک نرم افزار CRM به شما این امکان را میدهد که دیدی کلی از فعالیت گروه فروش داشته باشید ، پیشرفت خود را دورن سازمانی گزارش دهید ، و راههای همکاری شفاف را در تیم باز خواهد کرد . به بیان دیگر ، قدم دقیق و درستی که باید به سمت یک تجارت موفق بردارید .

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای تدبیرگران ماندگار در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری و ... را برای شما فراهم کنیم.
چنانچه مایل هستید در خصوص موضوعی مطالب بیشتری منتشر شود از طریق فرم ارتباط با ما، موضوع مدنظر خود را اعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیشنهاد می کنیم این مقالات را هم بخوانید
بازاریابی تلفنی
بازاریابی

پاسخ به اعتراضات مشتریان در بازاریابی تلفنی

برقراری تماس تلفنی برای بسیاری از افراد یکی از سخت ترین کارها است. به خصوص اگر فرد مقابل را نشناسیم و همچنین بخواهیم به او …

بازاریابی

بازاریابی رابطه مند و مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)

مقدمهبر خلاف تئوری بازاریابی کلاسیک که هنرش در جذب مشتریان جدید و تاکید آن بیشتر بر انجام معاملات متمرکز بود تا ایجاد رابطه با دیگران، …

WCM
مدیریت ارتباط با مشتری

مدیریت مشتری مداری: سازمانی یا جهانی؟(WCM & CRM)

با وجود اینکه دیدگاههای متفاوتی از سوی صاحبنظران در زمینه توجه به مشتری (مشتری مداری) ساخت در کلاس جهانی ارائه و پارامترهای مختلفی برای آن …

Stephen Covey
داستان موفقیت

زندگینامه استفان کاوی دانشمند مدیریت

استفان کاوی در آمریکا به دنیا آمد. لیسانس را از دانشگاه یوتاه، فوق لیسانس را در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه هاروارد و دکترا را …

فروش

تکنیک های پر استفاده فروش

ارائه نمونه محصول ارائه نمونه ی یک محصول از جمله روش های مهم بازاریابی و فروش است که طی آن نسخه آزمایشی یک محصول بدون …

فروش

چگونه ارتباط موثر با مشتریان خود برقرار کنیم؟

در این مقاله نکاتی را خواهیم پرداخت که به نظر خیلی ساده هستند اما می توانند نتایج فوق العاده ای را به بار بیاورند. البته …