استراتژی های بازاریابی برای فروش

استراتژی های بازاریابی برای فروش
راهنمای مطالعه

فروش یک استراتژی است که فروشنده از آن برای متقاعد کردن مشتری برای خرید محصول استفاده می کند. فروشنده با استفاده از یک رویکرد شخصی و مناسب نیازهای فردی مشتریان را پاسخ می دهد. فروشنده باید تلاش کند که راهی را که برای خریدار سودمند است را به خریدار نشان دهد .

در پروسه فروش مشتریان سوالات و نگرانی هایی درباره خرید محص.ل خواهند داشت و این توانایی و مهارت یک فروشده را نشان خواهد داد که با یک استراتژی مناسب بتواند به تمامی آن نیازها و نگرانی ها پاسخ دهد.

جلوگیری از نگرانی

به طور معمول مشتریان نگرانی خود را درباره محصول و خدمات با شما به اشتراک می گذارند. اگر ما در حل مشکلات و مسائل مشتریان و برطرف کردن نگرانی های آن ها توانمند باشید می توانید این مشکلات را حل کنید . شما می توانید شانس خود را برای آماده کردن ذهن مشتری برای خرید از شما و متقاعد کردن او برای آوردن سرمایه اش در کسب و کار شما بالا ببرید.

همیشه بهتر است که شما همه نگرانی هایی که مشتریان درباره ی محصولات و خدمات شما دارن را بدانید. گاهی اوقات یک مشتری به کمی اطلاعات بیشتر درباره محصولات و خدمات شما نیاز دارد برای اینکه احساس راحتی بیشتری برای گرفتن یک تصمیم مناسب برای خرید از شما داشته باشد.

سوالات خود را بپرسید

زمانی که شما سعی می کنید محصول خود را به یک مشتری بفروشید ، شما نیاز دارید که بدانید چرا آن مشتری علاقه به محصولات و خدمات شما دارد. بپرسید که آیا او یکی از مشتریان رقیب شما است یا نه و یا از او بپرسید چرا از محصولات و خدمات شما ناراضی است. پرس و جو کردن یک تصمیم کلیدی برای موفقیت در یک فروش است.

جمع آوری تمامی این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد که بدانید یک مشتری بدنبال بدست آوردن چه چیزی از شرکت شما است. بنابراین شما بهتر می توانید نیازهای مشتریان خود را در هنگام خرید برآورده کنید.

کار شما زمانی که پرزنت نرم افزار را برای مشری انجام دادید به پایان نمیرسد. این خیلی مهم است که شما از مشتریان خود بخواهید که آیا تمایلی به خرید از مصولات و خدمات شما دارند و یا شما می توانید به طور مستقیم از او بپرسید که آیا او علاقه ای به دریافت خدمات از شما دارد یا نه و یا چه تعدادی از محصولات شما نیاز دارد.

این پرسش ها به شما کمک خواهد کرد که وضعیت خود را در قبال مشتری بسنجید و اگر احساس کردید که او نگران است از او بخواهید که بگوید چه چیزهایی باعث دغدغه اش شده است و اگر در کنترل کردن و برطرف کردن نگرانی های مشتریان خود توانمند هستید شما شانس بیشتری برای گرفتن مشتریان خواهید داشت.

پیگیری کردن

یک فروشنده خوب بعد از پرزنت محصولش همواه پیگیر امور مشتریان خواهد بود. اگر مشتری شما بابت سودی که محصول و خدمات شما می تواند داشته باشد مطمئن نیست این یک شانس دیگری برای شما خواهد بود تا نگرانی های او را از بین ببرید و او را ترغیب به خرید محصول کنید. اگر مشتری تصمیم دارد محصولات شما را بخرد و یا از خدمات شما استفاده کند این موضوع بسیار پر اهمیت خواهد بود که او را از خرید خود مطمئن کنید.

تفاوت بین استراتژی های بازاریابی و استراتژی های فروش

به منظور به حداکثر رساندن کسب و کار شما هر کدام از استراتژی های بازاریابی و استراتژی های فروش نیاز است که بدرستی اجرا شود. استراتژی های بازاریابی ، چشم اندازهای آینده کسب و کار شما را مشخص می کند در حالی که استراتژی های فروش به درآمد های کسب و کار شما توجه دارد.

معمولا در کسب و کارهای کوچک یک شخصی مسئولیت هر دو نقش را به عهده می گیرد. اما زمانی که کسب و کار شما موفق خواهد بود که افراد متخصصی برای اجرای این استراتژی ها تعیین شوند.

با توجه به بازار ایالت متحده آمریکا ، بازاریابی شامل فعالیت های استراتژیک برای مطلع کردن مشتریان بلقوه از کسب و کار شما است و از سوی دیگر روشن ساختن مزایای استفاده از محصولات ما به جای محصولات دیگر شرکت ها.

استراتژی های فروش شامل اقدامات انجام شده برای بدست آوردن مشتریان خواهد بود. هر دو استراتژی به یکدیگر وابسته هستند بدون یک بازاریابی موفق مشتریان نخواهند توانست از کسب و کار شما مطلع شوند . بدون یک بازاریابی موفق مشتریان نخواهند توانست از کسب و کار شما مطلع شوند و بدون یک استراتژی فروش شما نمی توانید درآمدهای لازم از فروش را بدست آورید.

به عبارت ساده استراتژی بازاریابی منج به فروش و استراتژی فروش منجر به توافق های لازم برای خرید یک محصول یا خدمت خواهد شد. در نتیجه هر دو استراتژی درآمد تولید خواهد شد.

ارتباطات

استراتژی های بازاریابی شامل هرگونه ارتباطی است برای اینکه مشتریان را از محصولات و خدمات خود آگاه کنید. بازاریاب های حرفه ای از استراتژی ها برای اینکه شرکت را در بهترین موقعیت رقابتی نسبت به دیگر شرکت ها قرار دهند استفاده می کنند. استراتژی های فروش می توانند شامل ملاقات های تک به تک و یا تماس تلفنی به مشتریان می باشد. آن ها همچنین می توانند شامل تعاملات گروهی باشد اما تفاوت اصلی در این جا این است که یک فروشنده به دنبال بدست آوردن سود مورد نظر است.

ویژگی های شخصیتی

بر اساس بازار ایالت متحده آمریکا ، بازاریابی و فروش دو مجموعه مهارتی متفاوت است و نیازمند دو نوع تیپ شخصیتی متفاوت هستند. در قسمت بازاریابی مردم اغلب خیلی با انگیزه هستند و دارای تحرک خیلی زیادی می باشند. آن ها می توانند بازار هدف خود را کشف کنند و می توانند به طور موثر و کار آمدی زمان خود را در قسمت بازاریابی مدیریت کنند.

فعالیت های بازاریابی شامل داشتن مهارت کافی درباره ی نام های تجاری در بازارهای هدف می باشد. صرف نظر از معنای سنتی تبلیغات مدیران می توانند به ایجاد وب سایت های تبلیغاتی و محتوایی ، نوشتن و منتشر کردن اطلاعات در مطبوعات ، فراهم کردن سازو کارهای عمومی تبلیغات ، شبکه ها ، ملاقات ها ، برگزاری نمایشگاهها برای نمایش محصولات و خدمات شرکت ها. انجام استراتژی هایی مانند فروش تلفنی و پرزنت حضوری ، تولید و پخش کاتالوگ ها تبلیغاتی و برگزاری مراسم هایی برای نشان دادن محصولات جدید بپردازند.

به طور کلی می توان از همه ی روش های ذکر شده و بسیاری دیگر از روش های مربوط به استراتژی های فروش ، محصولات خود را در بازارهای هدف نمایش داد.

منبع: تدبیرگران ماندگار

مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

ما مشتاقانه منتظریم تا به شما نشان دهیم چگونه CRM ماندگار به توانمندسازی فروش برای به حداکثر رساندن درآمد کمک می کند.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای تدبیرگران ماندگار در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری و ... را برای شما فراهم کنیم.
چنانچه مایل هستید در خصوص موضوعی مطالب بیشتری منتشر شود از طریق فرم ارتباط با ما، موضوع مدنظر خود را اعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید