پنج راه ساده برای ایجاد انگیزه در کارکنان

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
ایجاد انگیزه در کارکنان

ممکن است بسیاری از کارمندانتان به این موضوع اقرار نکنند، ولی حقیقت این است که تعداد زیادی از آنها بی انگیزه و بدون اشتیاق کار خود را دنبال می کنند. شما به عنوان یک رئیس باهوش، می توانید به راحتی در آنها انگیزه ایجاد کرده و به کار علاقه مندشان کنید. چگونه؟
به همین سادگی:

پیش از اشاره به راه های مدنظر، لازم است ضرورت ایجاد اشتیاق و انگیزه در کارکنان را یادآوری کنیم. یک حقیقت ساده این است کارکنانی که واقعا علاقه مند به کار بوده و باجدیت کار می کنند، نسبت به کارکنانی که کار روزانه برایشان اهمیت زیادی ندارد، به طرز چشمگیری عملکرد بهتری برای کسب و کار شما و همچنین مشتریانتان دارند. کارکنان بی انگیزه، الزاما نارضایتی خود را به شما منعکس نمی کنند، ولی این به آن معنی نیست که با کارشان مشکلی ندارند.

آیا به نظر شما، کسب وکارتان در شرایط ایمن و پایداری است؟ به هیچ وجه به این امر اطمینان نداشته باشید. گزارش سازمان گالوپ در سال ۲۰۱۳ از وضعیت محل کار آمریکایی ها بیانگر آن است که فقط ۳۰ درصد آمریکایی ها دلبسته کارشان بوده و با اشتیاق آن را دنبال می کنند. یعنی ۷۰ درصد از کارکنان وقت و توان خود را در شرایطی مناسب به کار اختصاص نمی دهند.

اما، خبر خوب این است که همین دسته از کارکنان نیز دوست دارند که دلبسته کارشان شوند و علاقه مندند که برای سازمان های بزرگ، کارهای خوبی انجام دهند.

پنج راه ساده برای اینکه به آنها کمک کنید تا به خواسته شان رسیده و دلبسته کار شوند، عبارت است از:

حتما بخوانید:
اندازه گیری رضایت مشتری از طریق روش VOC

۱ به تصویر کشیدن چشم اندازی جذاب

فرقی نمی کند که شما موسس شرکت، مدیرعامل یا یکی از مدیران میانی باشید. به هرحال، وظیفه شما این است که چشم انداز جذابی از مقصدی که شرکتتان به سمت آن در حرکت است برای همکارانتان به تصویر بکشید. جیم کالینز (Jim Collins) و جری پوراس (Jerry Porras)، نویسندگان پرفروش ترین کتاب سال، راز ماندگاری (Built to Last)، معتقدند یک چشم انداز جذاب، دو جزء دارد: ایدئولوژی هسته ای و آینده رویایی. ایدئولوژی هسته ای همان عاملی است که مشخصه های اصلی کسب وکارتان را ثابت نگه می دارد، عاملی که همه چیز شرکت شما را درکنار خود حفظ کرده و ارزش ها و اهداف اصلیتان را نیز در بر دارد. این ایدئولوژی می گوید چرا شرکت شما وجود دارد و چگونه کار می کند.

آینده رویایی چیزی است که به عقیده این نویسندگان، اهدافی بزرگ، جذاب و بی پروا را در بردارد که در آن کتاب با عنوان (BHAGs) که برگرفته از حروف اول کلمات (Big, Hairy, Audacious Goals) است، معرفی شده است. این عبارت، آینده رویایی را برگرفته از عظمت، ریسک و اهداف بی پروا تلقی می کند. اهدافی بزرگ و جذاب که کارکنان را برای آمدن به محل کار تهییج می کند. برای اینکه کارکنانتان را به این درجه از هیجان برسانید، کافی است به تفصیل برایشان تشریح کنید که دنیا پس از دستیابی به این اهداف چگونه خواهد بود. این دنیا، می تواند محیط تحت تاثیر کسب وکار شما و همچنین دنیای پیرامون زندگی آنها باشد.

۲. ایجاد ارتباط بین کارکنان و چشم انداز

هنگامی که مشغول توصیف چشم انداز هستید، سعی کنید نقش هرکس را برای تحقق آن به دقت یادآوری کنید. به عنوان مثال، اگر چشم اندازتان تامین آب آشامیدنی تمیز و سالم برای کشورهای درحال توسعه است، تمام کارکنانتان از منشی بخش اداری گرفته تا طراحان، بازاریاب ها، امور مالی، منابع انسانی تا اعضای هیات مدیره، باید دقیقا بدانند کار هر یک از آنها می تواند چه کمکی به پیشبرد اهدافتان بکند. وقتی هریک از پرسنلتان بداند چه نقشی در دستیابی به آن هدف ایفا می کند، در آنها حسی از افتخار ایجاد شده که دلبستگی عمیقی به کار را دربر خواهد داشت و این همان عاملی است که می تواند به راحتی موتور کسب وکار شما را به سرعت به جلو ببرد.

حتما بخوانید:
CRM چیست؟ تعریف و مفاهیم مدیریت ارتباط با مشتری

بنابراین وظیفه شما این است که نقطه ها را ترسیم کنید و از کارکنانتان بخواهید که آنها را به هم وصل کنند.

۳. ایجاد فرهنگ شجاعت و ریسک پذیری

اگر کارکنانتان نگران اشتباهاتشان باشند، آنها به رویکردهایی که می تواند شانس هایی را در پی داشته باشد، اقبالی نشان نخواهند داد. آگاهی و پرهیز از ریسک، سیاست پسندیده ای است ولی ترس از اشتباه و درنتیجه کاهش ریسک پذیری، شرکت شما را از نوآوری محروم می کند و کسب وکارتان را هم در مقابل تغییرات بازار، ضعیف؛ به نحوی که کوچک ترین تغییری می تواند جایگاه شما را از بین ببرد و به رقبایی واگذارد که با آن تغییرات منطبق شده اند. برای افزایش ریسک پذیری، باید در ابتدا عوامل ترس را از بین برد و سپس شجاعت سازمانی را شکل داد. به جای توبیخ یا مایوس کردن کارکنان ریسک پذیر یا آنان که راهکارهای جدیدی را امتحان می کنند، آزمودن راه های جدید و متفاوت را آموزش دهید. آنها را تشویق کنید و به کارکنانتان یادآوری کنید که انتظار چنین رفتارهایی را دارید.

فرهنگ های قدیمی آمیخته با ترس را از شرکتتان بیرون انداخته و آنها را با فرهنگ هایی جایگزین کنید که هیچ کارمندی در آن ترسی از ریسک کردن نداشته باشد.

۴. تشویق متناسب

پس از استقرار فرهنگ شجاعت و ریسک پذیری، لازم است آن دسته از کارکنانتان را که شجاعت به خرج داده و ریسک های هوشمندانه ای را پذیرفته اند، با پاداش های نقدی تشویق کنید.

این تشویق ها نباید فقط به ریسک های موفق محدود شود؛ حتی ریسک های هوشمندانه ای که به شکست انجامیده ولی درس های خوبی را برای مجموعه به جای گذاشته، قابل تقدیر و پاداش هستند. بهترین راه ها را برای تشویق افرادی که ریسک های هوشمندانه ای پذیرفته اند، برگزینید. پاداش هایتان را براساس سازمانتان درنظر بگیرید و آنها را خیلی معمولی، ولی به نحوی چشمگیر، اهدا کنید.

حتما بخوانید:
چگونه تیم پشتیبانی را جهت وفادارسازی مشتریان آموزش دهیم؟

۵. قدردانی فراوان

در هر مرحله که کارکنانتان با چشم اندازتان هم مسیر می شوند و با شجاعت و ریسک پذیری، شما را به جلو می برند، لازم است مراتب قدردانیتان را به دفعات به آنها اعلام کنید. کارکنان دلبسته و باغیرت ارزش این را دارند که مجسمه شان را از طلا بسازید، پس فراموش نکنید هرکاری را که می توانید تا خوشحالشان کنید، حتما انجام دهید. خصوصا سعی کنید این قدردانی را در فیش حقوقیشان به حد اعلای خود برسانید.

    نویسنده: PETER ECONOMY

    مترجم: آواکشاورز

    منبع: inc

دسته بندی: 

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در email
مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

ما مشتاقانه منتظریم تا به شما نشان دهیم چگونه CRM ماندگار به توانمندسازی فروش برای به حداکثر رساندن درآمد کمک می کند.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای تدبیرگران ماندگار در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری و ... را برای شما فراهم کنیم.
چنانچه مایل هستید در خصوص موضوعی مطالب بیشتری منتشر شود از طریق فرم ارتباط با ما، موضوع مدنظر خود را اعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست 30 روز استفاده رایگان از نرم افزار CRM ماندگار

مقالات پیشنهادی

معرفی محصولات در یک منطقه جدید
بلاگ

چگونگی معرفی محصولات در یک منطقه جدید

معرفی کردن شرکت در مناطق جدید یک استراتژی بسیار مهم برای رشد کسب و کار شماست. اگر شما محصول و خدمتی را در بازارهای موجود …

رعایت حریم خصوصی مشتری، یک مزیت رقابتی
بلاگ

احترام به حریم خصوصی مشتری، یک مزیت رقابتی

حریم خصوصی موضوع مهمی است که با توسعه فضای مجازی به یکی از معیارهای مشتریان برای انتخاب یا رد یک برند تبدیل شده است. در …

بلاگ

قانون ۱۰ قدم برای جذب مشتری

نگاهی به کتاب جدید جان مکسول: از گفتگو تا ایجاد ارتباط ایجاد ارتباط ارزشمند با دیگران منافع زیادی دارد. افرادی که روابطی گرم برقرار می‌کنند، …

بلاگ

روش‌هایی برای چانه‌زنی

۵ تاکتیک‌ مذاکره قیمت  ژان بقوسیان – مجله موفقیت ۲۶۵ اشاره: مطالب این مقاله از کتاب جدید برایان تریسی با نام «کتابخانه موفقیت برایان تریسی …

بلاگ

برای نوآوری، از اختراع مجدد چرخ نترسید

فروشنده موفق
بلاگ

کلیدهای فروش موفق

کلیدهای فروش موفق از نظر برایان تریسی: ۱.واقعیت‌های جدید درباره فروشدر فروش هدف، برقراری ارتباط با مشتری و متقاعد ساختن وی برای خرید به شیوه‎ای …