مشکلات بازاریابی ایمیلی – ایمیل مارکتینگ

مشکلات ایمیل مارکتینگ
راهنمای مطالعه

ایمیل مارکتینگ یک بخش جدایی ناپذیر از تبلیغات بسیاری از شرکت هاست. در سال ۲۰۱۱ تحقیقات فورستر گزارش داد که ۸۸ درصد از شرکتها برای بازاریابی و فروش محصولات خود از ایمیل مارکتینگ به عنوان بخشی از استراتژی خود استفاده می کنند.
نکات بسیار بیشتری در ایمیل مارکتینگ وجود دارد. ایمیل مارکتینگ تنها فشردن یک دکمه برای ارسال ایمیل ها نیست. هرچند اگر بازاریابان کم تجربه و یا بی تجربه از تکنیک های موثر بازاریابی قبل از ارسال آنها مطلع نباشند،می توانند ضربه ها و آسیب های زیادی بخورند.

مسائل حقوقی:

هر بازاریابی که از ایمیل به عنوان یک روش بازاریابی استفاده می کند ، چه آنها که خود مسئولیت ارسال ایمیل ها را به عهده بگیرند و یا یک شخص و یا شرکت ثالث دیگری را بری ارسال ایمیل ها استخدام کنند، باید با مقررات CAN-SPAM و خطرات تحمیل مجازات سنگین آنها آگاه باشند.
طبق این قوانین ، بازاریابها نمی توانند از اطلاعات غلط و یا گمراه کننده و یا فریبنده درقسمت های مختلف ایمیل مثل موضوع ومتن ایمیل استفاده کنند. در ایمیل مارکتینگ ، ایمیلها باید به عنوان ایمیل های تبلیغاتی شناسایی شود و شامل محل و آدرس شرکت باشد.
علاوه بر این هر یک از ایمیل ها باید یک بند کاملا واضح داشته باشند که بتوان از طریق آن، ارسال ایمیل ها توسط کاربران متوقف شود و درخواست لغو اشتراک به سرعت قابل انجام باشد.

تناوب ارسال ایمیل:

ایمیل مارکتینگ معمولا نتایج فوری را به همراه خواهد داشت و این برای بازاریاب ها بسیار خوب است تا در مدت زمان کوتاه بتوانند بازاریابی موردنظر خود را انجام دهند. همواره از تعداد ایمیل هایی که برای مشتریان خود ارسال می کنید آگاه باشید زیرا ارسال بیش از اندازه ایمیل ، می تواند اثرات نامطلوبی را در پی داشته باشد.
طبق بررسی انجام شده توسط Exact Target در سال ۲۰۱۱ این نتیجه بدست آمد که بیش از ۵۰ درصد افرادی که درخواست لغو اشتراک از دریافت ایمیلهای تبلیغاتی کرده اند، به این دلیل بوده که آنها ایمیل های زیادی دریافت کرده اند.
در واقع ۲۲ درصد از مصرف کنندگان و مشتریان گفتند که آنها خرید خود را از شرکت متوقف کرده اند به خاطر آنکه تعداد زیادی ایمیل دریافت می کرده اند و یا در حال دریافت ایمیل های بی ربط بوده اند.

وضعیت رسیدن ایمیل به مشتریان(delivery):

در هر یک از دسته های ایمیل مارکتینگ ممکن است یک سری از ایمیل ها به Inbox نروند. این مسئله می تواند دلایل مختلفی از جمله block بودن آدرس IP و یا غیرفعال بودن حساب کاربری و یا پربودن Inbox باشد. به طور معمول نرخ تعداد ایمیل های نادرست ۱ تا ۲ درصد طبیعی است.
بنابراین شما به یک زمانی برای پاک کردن ایمیل های نادرست و یا اصلاح کردن لیست ایمیل های خود نیاز دارید. شما برای اصلاح روند ارسال ایمیل ها باید کشف کنید که مشکل اصلی در عدم دریافت ایمیل ها از کجاست. زیرا که یک ایمیل زمانی که وارد Inbox نشود هیچ شانسی برای رونق بخشیدن با کسب و کار شما و بهتر کردن وضعیت ایمیل مارکتینگ شما ندارد.

اندازه گیری میزان کارایی و عملکرد:

بازاریاب هایی که پارامترهایی برای اثر بخشی و کار آمدی میزان ایمیل مارکتینگ خود ندارند به احتمال فراوان نمی توانند اثر بخشی و کارایی خود را از طریق ایمیل مارکتینگ بسنجند . به طور کلی ۳ معیار اساسی برای تعیین این اثر بخشی وجود دارد.
۱. نرخ باز شدن ایمیل ها
۲. تعداد کلیک های انجام شده
۳. مکاتبات صورت گرفته

بررسی موارد

نرخ باز شدن ایمیل ها عبارت است از تعداد ایمیل هایی که باز شده تقسیم بر تعداد ایمیل هایی که به مقصد رسیده و نرخ تعداد کلیک های انجام شده از تقسیم بین تعداد افرادی که یک لینک را در ایمیل باز کرده اند به تعداد ایمیل های باز شده بدست می آید.

مکاتبات صورت گرفته عبارت است از تعداد افرادی که یک عملی را در هنگام باز کردن ایمیل انجام داده اند مانند پاسخ به ایمیل ها و یا پر کردن فرم های Attach شده و یا خرید یک محصول.

محاسبه نرخ مکاتبات از طریق تقسیم تعداد فروش های محصولات به تعداد ایمیل هایی که پاسخ داده شده بدست می آید.

بهینه سازی:

بازاریاب های زرنگ کسانی هستند که بتوانند از ایمیل مارکتینگ ها به طور موثر استفاده کنند. برای جذب مشتریان آن ها به یک موضوع بسیار مناسب و تاثیرگذار و متن بسیار خوب و درج راه های ارتباطی که مشتریان بتوانند با شما در تماس باشند ، نیاز دارند.
حتی زمان و روزی که شما اقدام به ارسال ایمیل ها می کنید می تواند بسیار مهم و حیاتی باشد. قبل اینکه شروع به ارسال ایمیل کنید با افرادی ک تجربه ی مناسب در این زمینه دارند تماس بگیرید و از تجارب آن ها استفاده کنید.

منبع: تدبیرگران ماندگار

مشاوره رایگان نرم افزار CRM

با تکمیل فرم زیر، از مشاوره رایگان متخصصین مجموعه تدبیرگران ماندگار استفاده نمائید.

ما مشتاقانه منتظریم تا به شما نشان دهیم چگونه CRM ماندگار به توانمندسازی فروش برای به حداکثر رساندن درآمد کمک می کند.

تیم تولید محتوا
تیم تولید محتوا

ما در تیم تولید محتوای تدبیرگران ماندگار در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی، فروش، مدیریت ارتباط با مشتری، مشتری مداری و ... را برای شما فراهم کنیم.
چنانچه مایل هستید در خصوص موضوعی مطالب بیشتری منتشر شود از طریق فرم ارتباط با ما، موضوع مدنظر خود را اعلام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید