CRM نرم افزار - هفت دلیل کاهش قیمت و سود خالص (قسمت دوم) - ماندگار
نرم افزار CRM,مدیریت ارتباط با مشتری,CRM,kvl htchv crm,نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری,نرم افزار سی آر ام
تدبیـــرگران ماندگار
تولید کننده کاربرپسند ترین نرم افزار CRM
نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری
79 6700 77 021
155 670 77 021
96 92 790 0933

هفت دلیل کاهش قیمت و سود خالص (قسمت دوم)

در مورد قیمت گذاری و پنج راه جلوگیری از افزایش قیمت ها در قسمت اول از همین مقاله مواردی عنوان شد. 

اگر بخواهید قیمت یک بطری آب را افزایش دهید، راه حل روشن است؛ قیمت یک بسته یک لیتری را تغییر ندهید، قیمت بسته های کوچک را افزایش دهید. این یک پیغام کلی برای شرکتهای B2B و B2C است." افزایش قیمت را برای گروههای مختلف مشتریان و محصولات، بر اساس سطح کشش قیمت، تنظیم نمایید".

معرفی اضافه بها، گزینه دیگری است. بسیاری از کمپانی های خطوط هوایی، از این ابزار استفاده میکنند، اما هنوز در صنایع دیگر به کار برده نشده است.

چرا اضافه کردن هزینه ها معنا دار است؟ زیرا اضافه بها، کشش و انعطاف بیشتری نسبت به قیمت پایه دارد. اضافه بها را به صورت کورکورانه، پیشنهاد نمیکنیم. ایده مناسب این است که وسیع فکر کنید، خلاق باشید، عناصر قیمت با پذیرش بالا و انعطاف پذیری کم را پیدا کنید.

1. اولین شرکتی نیستید که قیمت اولیه را پیشنهاد میدهد.

شرکتها اغلب از ما میخواهند اولین کسانی باشیم که انتقال قیمت را انجام دهیم.اگر کمپانی بخواهد در صنعت مربوطه پیشگام باشد، باید قیمت اولیه را تعیین کند.‌ تحقیقات، دانشمندان و برندگان جوایز نوبل، معتقدند که هیچ چیز تاثیرگذارتر از تنظیم قیمت اولیه نیست. اطمینان حاصل کنید که قیمت اولیه و ارتباط اولیه توسط کمپانی شما تنظیم شده باشد.

بسیاری از شرکتها، هنوز هم این کار را انجام میدهند.‌ زمانی که مشتریان از خبر تغییر قیمت مطلع میشوند، مثل این است که خبر بدی به گوششان رسیده است.

2. پاداشهای مناسب برای تیم فروش در نظر نمیگیرید.

پیاده سازی قیمت جدید، وظیفه بخش فروش است، اما اغلب در برابر این کار مقاومت میکنند. تنها میتوانند بخش کوچکی از برنامه افزایش قیمت را اجرا کنند،در عوض برای افزایش قیمت، تخفیفات را پیشنهاد میدهند. اما اهداف مربوط به سود کلی، هنوز به دست نیامده است.

برای موفقیت در پیاده سازی قیمت­گذاری چه باید کرد؟ ایجاد انگیزه های ساده راه حل این مسئله است و تنها در صورتی میسر است که به اهداف اجرایی مشخص شده دست یافته باشند. به مثال زیر توجه کنید:

یک کارشناس فروش، پایه درآمد یک میلیون دارد. توانسته است قیمت را  5 درصد افزایش دهید، که دو درصد بیشتر از هدف افزایش قیمت بود.  درصد به معنی قیمت 20000 میباشد.از این 20000، 25 درصد آن را دریافت کرذه که شامل 5000 میباشد. قسمت باقیمانده، سهم شرکت میباشد.بعد از افزایش قیمت، پرداختها به صورت سه ماهه انجام میشد.‌ این امر هیچ اثر منفی بر جریان نقدینگی شرکت نداشت و نیازی به بودجه نیز وجود نداشت. و یک شرایط برد-برد است.

پس از گذر از مراحل مختلف روند، مشخص شد که فقط یک روش پرداختی نیست بلکه‌ روشی برای دستیابی به اهداف است. این واقعیت با دو مثال واقعی نشان داده شده است. هر دو مورد شرکتهای B2B هستند، از یک صنعت مشابه، فرآیندهای سیستماتیک مشابه و تخفیفات مشابه. هر دو شرکت در حال تلاش برای افزایش قیمت بودند: در حدود 7 درصد. در پایان روز اول، به  1.2% دست یافتند، و روز بعد 6.3%. این رقم به 425% افزوده شد. که به وضوح موفقیت یک رویکرد سیستماتیک را ثابت میکند.

نتیجه گیری

فرمول موفقیت این است: کم و کیف قیمت گذاری را بدانید، قدرت قیمت گذاری برابر است با سودآوری بیشتر.‌  5 پیشنهاد کلیدی:

1. استراتژی قیمت­گذاری را برای سودآوری بالاتر تنظیم کنید به جای اینکه به دنبال کسب سهم بازار باشید. قدرت قیمت گذاری را به عنوان یک عامل کلیدی جدید معرفی کنید.

2.توجه ویژه ای به قیمت گذاری محصولات و خدمات جدید داشته باشید.

3.بهبود تجربه و تخصص در امر قیمت گذاری، فروش، بازاریابی و مدیریت.

4.در هنگام توسعه محصولات جدید،پیامدهای قیمت گذاری را بررسی کنید.

5.از طریق بهبود اجرای قیمت گذاری و تنظیم اهداف مناسب برای افزایش قیمت، شرکت خود را در برابر تورم، ایمن کنید.

منبع: شرکت تدبیرگران ماندگار 


نظرات شما

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید

کلیدواژه ها:قیمت گذاری , سودآوری , کاهش قیمت , سودخالص