CRM نرم افزار - فروش موفق - ماندگار
نرم افزار CRM,مدیریت ارتباط با مشتری,CRM,kvl htchv crm,نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری,نرم افزار سی آر ام
تدبیـــرگران ماندگار
تولید کننده کاربرپسند ترین نرم افزار CRM
نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری
79 6700 77 021
155 670 77 021
96 92 790 0933

فروش موفق

بیشتر مدیران به این فکر می کنند که یافتن فروشندگان حرفه ای که نیازهای انها را تامین کنند مشکل است و انهایی هم که خود را در فعالیت های فروش درگیر کرده اند خود را مدیر فروش، مشاور بازرگانی و... میخوانند.

امروزه همه مردم فروش انجام می دهند نمایندگان دولتی، معماران و ... همه در جستجوی بازار جدید و فروش محصولات خود هستند. در این عصر که بازارها رقابتی شده است شرکت ها برای اینکه بتوانند در فروش شکست نخورند به افرادی نیاز دارند که به منظور بقاء و پیشرفت اصول و فنون فروش را بدانند و درک کنند.

بارها از زبان بزرگان علم مدیریت شنیده ایم که “فروشنده خوب می تواند هر چیزی را بفروشد”

                                                          

فروش سنتی:

یکی از قدیمی ترین حرفه ها فروش است. در فضای سنتی فروش به دلیل عرضه اندک و رقابتی نبودن بازار فروش بسیاری از فعالیت های فروشندگی حول سفارشگیری توسط مشتریان میگشت.همچنین تصور ذهنی از فروشندگی در فروش سنتی مبنی بر این بود  که فروشنده  شخصی پر حرف و چرب زبان  وتا حدی دروغ پرداز است.در حالی که امروزه بسیاری از مفاهیم دچار تغییرات اساسی شده اند. دیگر امروزه نمیتوان مشتری را با پرحرفی به خرید وادار کرد زیرا ممکن است مشتری خسته شود و از خرید کردن پشیمان شود.

 

دانش فروشندگی:

بسیاری از فروشندگان و مدیران فروش، برخی دانش ها و مهارت های اساسی فروش را نادیده میگیرند اما چیزی که حائز اهمیت است برتری فروشندگان و مدیران فروش حرفه ای در به روز رسانی اطلاعات خود می باشد.

1)دانش درباره تجارت

2)دانش درباره صنعت

3)دانش درباره شرکت

4)دانش درباره محصول

 

1)دانش تجاری:

مدیران فروش و فروشندگان حرفه ای همواره باید از فضای کلی حاکم بر تجارت خود در بازارهای داخلی و په بازارهای جهانی اطلاعات جدید و به روز داشته باشند ومشتریان را از تغییرات ایجاد شده به خوبی آگاه کنند تا در صورت لزوم بتوانند آنها را متقاعد کنند. این اطلاعات از طریق مطالعه نشریات، مجلات و... به دست می اید.

2)دانش درباره صنعت:

یک فروشنده خوب باید از وضعیت صنعتی که در ان کار می کند اطلاعات کافی و به روزی داشته باشد.از قیمت محصولات،خدمات شرکتهای رقیب کالاهای جایگزین اطلاعات کافی  و دقیق داشته باشد.

3)دانش درباره شرکت:

فروشنده موفق باید اطلاعات دقیقی از فعالیت های بازاریابی، برنامه های تبلیغاتی و روش های جلب و نگهداری مشتری داشته باشد. فروشندگان موفق دلایل برتری شرکت خود را از شرکتهای رقیب باید بدانند تا بتوانند مشتریان را متقاعد کنند. آنها افراد تاثیر گذاری هستند.

4)دانش درباره محصول:

فروشندگان باید اطلاعات دقیق و کافی از محصولاتی که ارائه می دهند داشته باشند و آنها را خوب بشناسد تا بتواند به خریداران اطلاعات دقیق بدهد.اگر فروشندگان اطلاعات لازم را نداشته باشند ممکن است فروش رابه سختی انجام دهد ونتواند در مشتری ترغیبی ایجاد کند تا خرید خود را انجام دهد.

یک فروشنده حرفه ای باید قادر باشد در مشتریان این درک را ایجاد کند که انچه از وی خریداری میکند بهترین گزینه و انتخاب در جهت رفع نیاز وی است.

منبع:تدبیرگران ماندگار


نظرات شما

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید
مقالات مرتبط


کلیدواژه ها:فروش