CRM نرم افزار - ویژگی های فروشنده حرفه ای - ماندگار
نرم افزار CRM,مدیریت ارتباط با مشتری,CRM,kvl htchv crm,نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری,نرم افزار سی آر ام
تدبیـــرگران ماندگار
تولید کننده کاربرپسند ترین نرم افزار CRM
نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری
79 6700 77 021
155 670 77 021
96 92 790 0933

ویژگی های فروشنده حرفه ای

چطور یک فروشنده حرفه ای خوب شویم

معمولا فروشندگان حرفه ای باید دارای یک برنامه مدون وبرنامه پیگیری مناسب باشند تا بتوانند ارتباطاتشان را با مشتری حفظ کنند.

فروش بخشی از کار یک فروشنده حرفه ای است اما بخش دیگر کار یک فروشنده حرفه ای میتواند حفظ ارتباط باشد.

گفته میشود که هر فروشنده باید سالیانه 6 بار با مشتری خود تماس بگیرد تا مشکلات احتمالی پیش امده برای مشتری را برطرف کند.

اگر از اخرین باری که با مشتری خود تماس گرفته اید 60 روز گذشته باشد شما عقب افتاده اید سعی کنید یک روز صبح و یا یک روز عصر را برای تماس با مشتریانتان کنار بگذارید،لازم نیست که حتما در تماس با مشتری به آن چیزی بفروشید صرفا تماس بگیرید و بگویید: میخواستم ببینم از خدماتی که ما برای شما انجام داده ایم راضی هستید و یا اگر سوال یا نگرانی در مورد محصول دارید با من تماس بگیرید.

اگر مشتریان شما زیاد هستند میتوانید تماس هایتان را بعد از اتمام کارهایتان انجام دهید که بهترین زمان آن، ابتدای عصر و یا زمانی که کار خود را تعطیل کرده اید، می باشد.

شما همچنین میتوانید از طریق ایمیل و یا حتی ارسال یک پیغام دوستانه از طریق فکس با مشتری ارتباط برقرار کنید.

تماس های خود را ترکیب کنید ، اگر از سرویس هایی استفاده  میکنید که به انتشار خبر نامه هایی در خصوص صنعت شما میپردازد این خبر نامه ها را برای هریک از مشتریان حود ارسال کنید.

 

یکی دیگر از عوامل مهم در فروشندگی احساس همدلی با مشتری است:

فروشنده حرفه ای باید کاملا با مشتری احساس همدلی کرده و بر روی نیاز انها تمرکز نماید.

زمانیکه به روش همدلی اقدام به فروش کنید میتوانید به مشتری خود کمک کنید که به آن هدف و یا نتیجه دلخواه و مطلوبی که مدنظر خود بوده دست پیدا کند و از خرید خود راضی باشد.

 

یکی دیگر از عوامل فروش حرفه ای این است که به محصول خود ایمان داشته باشید:

این عامل یکی از کلیدی ترین عوامل فروش و فروشندگی حرفه ای میتواند باشد که در آن فروشنده باید قبل از هرچیز به محصول خود ایمان داشته باشد و محصول خود را دوست داشته باشد، ادمها بیشتر بر اساس اعتقاد خود شما در مورد محصول خرید میکنند تا نحوه  ارائه اطلاعات شما به مشتری.

اگر شما نسبت به محصول خود بی اعتماد باشید شاید در ظاهر و هنگام ارائه اطلاعات، نه در صدایتان و نه حتی در نحوه بیان کردن کلماتتان تغییری مشخص نباشد،بلکه نکته ظریفتری به وجود می اید که مشتریان باهوش آن را حس میکنند و خریدشان از شما را کنسل میکنند و به جای دیگری میروند. مشتریان اغلب بدنبال کسانی هستند که به کالای خود ایمان دارند و بتوانند آنها را نیز به هیجان در بیاورند.

منبع:تدبیرگران ماندگار

 


نظرات شما

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید
مقالات مرتبط


کلیدواژه ها:فروش,فروشنده حرفه ای