CRM نرم افزار - ده دلیل برای اینکه چرا شما به نرم افزار CRM نیاز دارید - قسمت اول - ماندگار
نرم افزار CRM,مدیریت ارتباط با مشتری,CRM,kvl htchv crm,نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری,نرم افزار سی آر ام
تدبیـــرگران ماندگار
تولید کننده کاربرپسند ترین نرم افزار CRM
نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری
79 6700 77 021
155 670 77 021
96 92 790 0933

ده دلیل برای اینکه چرا شما به نرم افزار CRM نیاز دارید - قسمت اول

قبل از خواندن این متن، باید بگوییم که ما فقط به ده دلیل از دلایلی که باید از CRM استفاده کرد، اشاره می کنیم.اما دلایل آن خیلی خیلی بیشتر از این تعداد است و شما ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشید. ما در این مقاله میخواهیم به ارزش CRM و کمکی که به شما و کسسب و کارتان می کند پی ببرید.

10. حافظه شما عالی نیست.

شما می توانید 10 یا 20 یا حتی 50 مشتری را در ذهن خود نگه داریداما زمانی میرسد که دیگر نمی توانید همه کارها و اقدامات انجام شده برای انها را پیگیری و مدیریت نمایید. اما آیا واقعا شما می خواهید کسب و کارتان را به خاطر اطلاعاتی که در ذهنتان نگه می دارید محدود کنید؟ اگر شما بتوانبد فقط 20 مشتری را به خوبی در ذهن خود مدیریت نمایید، در حقیقت شما جلوی رشد کسب و کارتان را گرفته اید. با نرم افزار CRM شما می توانید اطلاعات و تاریخچه هزاران مشتری را ذخیره و مدیریت نمایید و یک کامپیوتر را برای مدیریت کردن وظایف حافظه تان و تماسهایی که باید گرفته شود بگذارید. از منافع تکنولوژی برای موفقیت بیزینستان استفاده کنید.پس رشد بیزینس شما هیچ گاه به خاطر حافظه ای که نمی تواندهمه چیز را به خاطر بسپارد، محدود نمی شود.

9. ایمیل ها غیرمتمرکز هستند.

من سالها پیش فکر می کردم inbox ایمیل من یه راهکار عالی برای مدیریت مشتریانم است. چون می توانستم فیلتر کنم، سرچ کنم و ایمیل های قدیمی را بخوانم و من بیشتر از این چه چیزی می خواستم؟! این کار در ابتدا خوب بود اما به سرعت inbox من پر شد و من دیگر نمی توانستم آن را مدیریت کنم. پیدا کردن ایمیل های ارسال شده مشکل شد و پیگیری آنچه به مشتریان قدیمی گفته بودیم یا آنها به ما گفته بودند، دشوار گشت. حال، زمانی را در نظر بگیرید که شما میخواهید پرسنل استخدام کنید. افراد تیم شما هیچ وقت به خاطر ندارند به cc یا bcc ایمیل فرستاده اند و پیدا کردن آنچه مدنظرشان است بسیار سخت است .

متاسفانه ایمیل راه حل خوبی نیست. سیستم شما کاملا از هم جدا هستند و ارتباطات به سرعت گم می شود و مشتریان شما رنج می برند. یک نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری یا CRM، اطلاعات مربوط به مشتریان را در یک مکان مرکزی نگهداری می کند و به راحتی به روزمی شود و به راحتی می توان اطلاعات تغییر داده شده توسط دیگران را مشاهده کرد.همه ارتباطات در یک محل نگه داشته می شوند، هیچ اطلاعاتی از دست نمیرود و شما می توانید آنها را ببینید و با بقیه افزاد تیم به اشتراک بگذارید.

8. شما به گزارشات نیاز دارید.

آیا شما می دانید چند پروژه موفق در هفته، ماه و یا سال داشتید؟ آیا شما می توانید به سرعت و با اطمینان کامل بگویید بهترین روش جذب مشتریان جدیدتان چیست؟ گزارشات برای رشد و موفقیت بیزینس شما حیاتی است. شما ممکن است خودتان را فریب دهید که می توانید این کارها را با عقل و یا یک فایل اکسل انجام دهید اما آیا شما میخواهید زمانتان را با این کار از دست دهید؟ حدس میزنم زمان شما با ارزشتر از اینهاست و اینکه به احتمال زیاد شما در محاسباتتان خطا خواهید داشت.

CRM به شما آمارهای فوری از جنبه های مختلف کسب و کارتان میدهد. همچنین اگر گزارش جدیدی مدنظر شما بود، واحد فنی ما می تواند آنها را به سیستم اضافه نماید. یکبار که شما این گزارشات را بگیرید من تضمنین می کنم که دیگر به عقب باز نخواهید گشت. کسی چه میداند؟! شاید فکر نمی کردید زمانتان اینقدر ارزش داشته باشد.

7. وضعیت های مهم:

آیا می دانید کدام یک از مشتریان منتظر تماس فوری شما هستند؟ اینکه شما بدانید کدامیک از مشتریان منتظر تماس شما هستند و یا علاقه مند به کدامیک از خدمات و سرویسهای شما هستند، به کسب و کار شما کمک می نماید تا استراتژی فروش خود را بهتر بچینید. من فکر می کنم که این خواسته قابل انجام است. یک نرم افزار CRM به شما اجازه می دهد که تمام وضعیت ها را ببینید. هر زمانی که شما یک تماس می گیرید و یا یک ایمیل می فرستید و یا با مشتریان خود صحبت می کنید ، می توانید تمام وضعیت های موجود در CRM خود را به روز کنید. بنابراین از آنجایی که حافظه شما عالی نیست شما می توانید ببینید و بررسی کنید که دقیقا برای هر یک از مشتریان در پروسه ی فروش چه اتفاقتی افتاده است. دیگر نگران فراموش کردن کارها نباشید، CRM به کمک شما خواهد آمد.

6. تاریخ مهم است.

اگر شما می خواهید که به عقب برگردید و ببینید در تاریخ های مورد نظرتان چه اتفاقاتی افتاده و تمامی ارتباطات و مکاتبات صورت گرفته بین شما و مشتریان و پرسنلتان را مشاهده و بررسی کنید ، پس نیازمند نرم افزار CRM هستید. سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) به شما کمک خواهد کرد که کلیه مکاتبات و ارتباطات خود و مشتریانتان را نگه دارید و این امکان را برای شما فراهم خواهد کرد که هر زمانی که خواستید به گذشته بازگزدید و آنچه که بین شما و مشتریانتان اتفاق افتاده را بررسی کنید و مشاهده کنید که چه مقدار از کارها انجام شده. دیگر اینکه چرا یک مشتری ناراحت است برای شما گیج کننده نخواهد بود(برای بررسی ناراحتی و نارضایتی یک مشتری به فرایند طی شده بین شما و مشتریانتان و پیغام هایی که شرکت شما برای پاسخ به نیازهای مشتری در CRM نوشته است،نگاه بیندازید ) بنابراین این ویژگی شما را توانمند خواهد ساخت که مشتریان بیشتری را راضی نگه دارید و مشتریان بیشتری را جذب کنید. این امکان را CRM از طریق یادگیری از فعالیت های گذشته به شما می دهد .

برای مطالعه مابقی دلایل، قسمت دوم را مطالعه بفرمایید.

منبع: تدبیرگران ماندگار


نظرات شما

نظرتان را با دیگران به اشتراک بگذارید
مقالات مرتبط


کلیدواژه ها:مدیریت ارتباط با مشتری,نرم افزار CRM,نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری CRM,لزوم استفاده از CRM , زقی,نرم افزار زقئ,مقالات crm,نرم افزارcrm,مقالات مدیریت ارتباط با مشتری,سی آر ام